MPK News
Z pasją o komunikacji!

Obróć urządzenie do pozycji horyzontalnej, aby zobaczyć pełną wersję strony

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast Polski. To niezaprzeczalna stolica Dolnego Śląska, która kusi turystów przyjeżdżających tu tłumnie, by poznać najciekawsze miejsca, jakie kryje w sobie to przepiękne miasto. Co zobaczyć we Wrocławiu? Opowie o tym niniejszy artykuł.

 

Wrocław dla miłośników historii

Zwiedzanie Wrocławia koniecznie trzeba rozpocząć od zespołu historycznego centrum Wrocławia, czyli obszaru obejmującego Ostrów Tumski, Stare Miasto, Nowe Miasto i wyspy odrzańskie w tych rejonach. To punkty obowiązkowe na mapie każdego turysty, który postawił sobie za cel zwiedzenie najważniejszych miejsc i obiektów Wrocławia. O wadze tego obszaru świadczy fakt, iż uznany został przez Prezydenta RP za pomnik historii.

Ostrów Tumski jest najstarszą, zabytkową częścią miasta, która w przeszłości stanowiła siedzibę pierwszych Piastów. Prawdopodobnie siedziba grodu pochodzi jeszcze z X wieku. W XIV wieku obszar ten sprzedano władzom kościelnym, co uwidacznia się m.in. w architekturze (Archikatedra św. Jana Chrzciciela, Pałac arcybiskupi, Kolegiata Świętego Krzyża i św. Bartłomieja, Kościół św. Marcina, pomniki, etc.).

Kierując się na Stare Miasto, warto zobaczyć tu przede wszystkim Ratusz, kościoły - m.in. pochodzący z XIII wieku św. Wojciecha, czy późniejsze św. Elżbiety, dawniej św. Wawrzyńca, zespoły klasztorne, rezydencje władców, w tym pałac królewski, kościół Opatrzności Bożej, zwany Dworskim, a także obiekty handlu i rzemiosła: Sukiennice i Dom Płócienników, słodownia.

Na uwagę zasługują ponadto Opera Dolnośląska, Nowy Ratusz, dawny dom handlowy Barasch, czy dom towarowy Petersdorff (ul. Szewska).

Trochę kultury

Zwiedzanie Wrocławia nie może odbyć się bez obejrzenia Panoramy Racławickiej, ze słynnym obrazem Bitwa pod Racławicami namalowanym pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka pod koniec XIX wieku.

Wrocław to również miasto, które słynie z licznych teatrów, z bezwzględnie najważniejszymi: Teatrem Polskim, Teatrem Współczesnym. Także tutaj znajdują się Opera Wrocławska i Filharmonia Wrocławska, które przyciągną melomanów.

Dla rodzin z dziećmi

Jeśli zdecydujecie się na zwiedzanie Wrocławia wraz z pociechami, koniecznie zabierzcie je do Wrocławskiego Zoo oraz Afrykarium. To miejsce, w którym śmiało spędzić można cały dzień i ciągle mieć mało... Można tu nie tylko ciekawie spędzić dzień, ale i zjeść, a nawet odpocząć.

Inne miejsca, które z pewnością spodobają się całej rodzinie to:
- Taras widokowy w Sky Tower (najwyższy mieszkalny wieżowiec w Polsce, z tarasem widokowym z którego podziwiać można panoramę miasta),
- Plac zabaw na Wyspie Słodowej

Wymienione miejsca to zaledwie część tego, co warto zobaczyć we Wrocławiu i za co pokochać to wyjątkowe miasto. Zachęcamy do zwiedzania oraz poznania Wrocławia.

Autor: WyspaSlodowa.eu

ARTYKUŁ SPONSOROWANY