MPK News
Z pasją o komunikacji!

Jest to pierwsze Volvo wyprodukowane w Volvo AB, zbudowane w 2000 roku. Było ono testowane m. in. przez MPK Wrocław w roku 2001.

Przedstawiamy Wam nowość na wrocławskich torach, czyli Skodę 19T. Jest to tramwaj wyjątkowy, bo dostosowany do wrocławskiego projektu „Tramwaj Plus”, czyli jest  dwu kierunkowy.

Jest to wyjątkowy autobus, który w 1991 roku trafił do obecnie nieistniejącej wrocławskiej zajezdni nr X przy ulicy Tyskiej.

Konstal 102Na o numerze taborowym #2001 posiadał niegdyś charakterystyczny przód taki jaki ma obecnie "Strachotek".

Kolejny wyjątkowy tramwaj i zarazem jedyny taki na świecie to Konstal 102Na #2003. Jego wyjątkowość polega na kanciatym przodzie podobnym do tego z wozu #2001. Owy przód posiadł on po wypadku na pl. Grunwaldzkim.

W czasie Dni Otwartych MPK w 2010r. oraz w późniejszym czasie na ulicy Oławskiej we Wrocławiu można było obejrzeć niezwykłą wystawę ukazującą historię Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu.

We Wrocławiu pierwszy autobus tego typu pojawiły się w roku 1993, i był to Jelcz 120MV, który obecnie jeździ po ulicach Rzeszowa.

Od dawna znane konstalowskie tramwaje 105Na były na początku trochę modernizowane przez MPK, lecz nie zmieniało to zbytnio ich wyglądu.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, kto ma swój fotel w Tramwaju Gwiazd? Poniżej jest na to odpowiedź, są przedstawione fotele z autografami gwiazd i ich zdjęcia z tramwaju.