MPK News
Z pasją o komunikacji!

Szukasz pomysłu na weekendowy wypad? Wybierz się do Wrocławia! To dynamicznie rozwijające się miasto ma wiele do zaoferowania – także najmłodszym. Piękna starówka, urokliwe uliczki, Ogród Japoński i olbrzymich rozmiarów ZOO sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dzięki szybkim połączeniom kolejowym trasę Wrocław-Warszawa pokonasz w zaledwie 3 godziny i 34 minuty. W międzyczasie poczytasz ulubioną książkę i wypijesz pyszną kawę, a zanim się obejrzysz, będziesz na miejscu i wyruszysz na zwiedzanie miasta. Wszystko to w naprawdę niskiej cenie, ponieważ przewoźnik oferuje nam wiele atrakcyjnych promocji na bilety relacji Wrocław-Warszawa.

Od lat słychać, że Wrocław prężnie się rozwija. A jak to wygląda na rynku pracy? Czy tutaj sytuacja jest równie dobra?

Posiadanie własnego samochodu jest bardzo korzystne, ponieważ dzięki temu można uniezależnić się od rozkładów jazdy autobusów, pociągów czy też od pomocy rodziny albo znajomych posiadających samochód i prawo jazdy. Posiadanie własnego auta wiąże się jednak z pewnymi obowiązkami i koniecznością dbania o niego. Jest to tylko maszyna, której może przytrafić się awaria albo uszkodzenie w wyniku stłuczki lub innego nieprzewidzianego zdarzenia drogowego.

Bardzo często zdarza się, że wierzyciel nie jest w stanie określić elementów składowych majątku dłużnika i tym samym wskazać we wniosku egzekucyjnym niezbędnych do wszczęcia postępowania informacji.

O wrastającym paznokciu mówimy wtedy, gdy zaczyna on wrastać w palec (najczęściej duży palec stopy), pojawia się zaczerwienienie, obrzęk, a następnie ból i trudność w chodzeniu. Nie mamy się co łudzić, że paznokieć się sam wyprostuje i problem zniknie. Trzeba działać szybko i jak najprędzej odwiedzić gabinet podologiczny, aby zapobiec dalszym, poważniejszym skutkom.

Współcześnie coraz więcej osób skłania się ku tymczasowym formom posiadania przeróżnych rzeczy, na przykład posiadanie własnego mieszkania nie jest już tak ważne dla młodych ludzi, którzy spokojnie je wynajmują. Podobnie jest z różnymi sprzętami, ze względu na atrakcyjne ceny takich usług. Powoli przychodzi także czas na wynajem samochodów, który jest o wiele bardziej opłacalną opcją niż jego zakup.

Jedną z najważniejszych rzeczy, którą może podejmować każdy człowiek są mądre decyzje. Mogą one niezmiernie wpłynąć na nasze życie, w zasadzie już od najmłodszych lat. Szkoły, na które się decydujemy, późniejszy kierunek studiów czy też praca, te wszystkie czynniki są niezwykle ważne i potrafią całkowicie odmienić nasze życie. W jaki jednak sposób wybrać to, co jest dla nas najlepsze? Odpowiedź może tkwić w rankingach.

Firma Tioman funkcjonuje od 1998 roku  i od samego początku dba o to by przestrzeń publiczna była bezpieczna, a poruszanie się po niej maksymalnie komfortowe. Znaki drogowe są w stanie we właściwy sposób oznaczyć dane miejsca, spowodować że uczestnicy ruchu drogowego będą wiedzieć gdzie się zatrzymać, gdzie wytężyć wzrok, a także jak poruszać się po ulicach. Firma Tioman to ciągły rozwój - rozwijamy się z roku na rok w związku z czym w naszym asortymencie można zaobserwować sporo nowości.

Wzywanie pomocy drogowej kojarzy Ci się wyłącznie z przerwaniem podróży, a także bardzo wysokimi kosztami za tego typu usługi? Nic bardziej mylnego. Obecnie tego typu stereotypy można w bardzo prosty i szybki sposób obalić. Przekonaj się o tym, że każda firma przygotowała dla Ciebie coś specjalnego.

Chcesz poczuć się, jak to jest, gdy lata się w powietrzu? Teraz to żaden problem! W Mirosławicach pod Wrocławiem niedawno rozpoczął działalność pierwszy w tej lokalizacji tunel aerodynamiczny. Gdy również marzysz o tym, aby latać jak ptak, warto wykonać rezerwację już teraz!

Twój samochód się zepsuł? Czeka Cię delegacja? A może chcesz wyskoczyć za miasto i cieszyć się urokami krótkiego urlopu, ale nie masz własnego samochodu? Nic straconego – sprawdź ofertę wypożyczalni samochodów i do woli korzystaj z uroków niczym nieograniczonego podróżowania!

Wrocław to niewątpliwie jedno z bardziej atrakcyjnych miast Polski. Co roku przyciąga tysiące turystów z naszego kraju, a także z zagranicy. W stolicy Dolnego Śląska jest wiele miejsc , wartych zobaczenia lecz rozsianych po całym mieście. Przybywający do Wrocławia turyści, aby odwiedzić wszystkie, najbardziej interesujące punkty, zmuszeni są pokonywać niejednokrotnie dość duże odległości. Po mieście mogą przemieszczać się komunikacją miejską, rowerem albo samochodem.

Tesla nie przestaje zadziwiać. W kwietniu przeskoczyła legendę i ikonę amerykańskiej motoryzacji – Forda, stając się drugim najwyżej wycenianym koncernem motoryzacyjnym w Stanach Zjednoczonych. I kiedy wydawało się, że to inwestorzy opamiętają się i cena udziałów zacznie spadać, znów wydarzyło się coś niespotykanego, dzięki czemu akcje znowu zyskały na wartości. Wystarczyło, że Elon Musk za pośrednictwem Twittera ogłosił plany produkcji nowych pojazdów – ciężarówki i pickupa.

LUX Deweloper to firma deweloperska, która w swojej branży rozpoczęła działalność całkiem od niedawna – wcześniej zajmowała się ogólnobudowlanymi przedsięwzięciami, również w zakresie budownictwa użyteczności publicznej, i legitymuje się ponad czterdziestoletnią rodzinną tradycją.

Karencja jest okresem, w którym tuż po zawarciu umowy ubezpieczeniowej ubezpieczyciel pomimo trwania ochrony ubezpieczeniowej, nie ponosi zwykłej odpowiedzialności. Czy można uniknąć niekorzystnego zapisu dla klienta i jak wykupić najtańsze ubezpieczenie na życie bez karencji?