MPK News
Z pasją o komunikacji!

Chcesz poczuć się, jak to jest, gdy lata się w powietrzu? Teraz to żaden problem! W Mirosławicach pod Wrocławiem niedawno rozpoczął działalność pierwszy w tej lokalizacji tunel aerodynamiczny. Gdy również marzysz o tym, aby latać jak ptak, warto wykonać rezerwację już teraz!

Tunele aerodynamiczne nie są przeznaczone tylko do badania aerodynamiki. W nieco innej konstrukcji używane są również jako wsparcie w treningach spadochronowych oraz ostatnio jako sposób na niezwykłą rozrywkę. Tunel aerodynamiczny tego rodzaju posiada wtedy pionową orientację i umieszczone w nim wentylatory są tak mocne, że są w stanie podnieść dorosłą osobę w górę.

 

Jak lata się w tunelu aerodynamicznym?

W aerotunelu latamy dlatego, ponieważ siła strug powietrza nadmuchiwanych od dołu jest tak duża, że możemy po prostu unieść się wtedy w górę. Latanie w tunelu aerodynamicznym przypomina swobodne spadanie, którego możemy doświadczyć podczas skoku spadochronowego z opóźnionym otwarciem czaszy spadochronowej.

Latanie w aerotunelu jest przy tym całkowicie bezpieczne. Przestrzeń, do której wchodzimy, jest zabezpieczona od spodu siatką. Jest przy tym dość duża, dlatego w tunelach może latać nawet kilka osób jednocześnie – są one często wykorzystywane przy grupowych treningach, na przykład dla akrobacji powietrznych.

Przez długi czas tunele aerodynamiczne nie był dostępne dla osób prywatnych, niezwiązanych ze spadochroniarstwem. Jednak ostatnio bodyflying, ponieważ właśnie tak określa się latanie w aerotunelach, jest dostępny też dla każdego, kto ma na to ochotę.

Czas lotu w tunelu aerodynamicznym to kilka minut w jednej sesji. Może wydawać się, że to naprawdę niewiele, ale warto wspomnieć, że w przypadku skoków spadochronowych to tylko 30-60 sekund w zależności od wysokości wyskoku. Dlatego latanie w aerotunelu może być doskonałym wyborem dla każdego, kto chce skosztować swobodnego spadania, ale bez konieczności odbywania skoku spadochronowego.

 

Lot w tunelu aerodynamicznym – krok po kroku

Gdy chcemy polatać w aerotunelu, na samym początku musimy wykonać rezerwację. Swój lot można łatwo zarezerwować przez internet, wybierając odpowiednią datę i godzinę. Możemy też kupić lot w prezencie jako voucher upominkowy.

Przed samym lotem w tunelu bierzemy udział w krótkim przeszkoleniu, które informuje nas o tym, jak powinniśmy postępować już w środku. Otrzymujemy również odpowiednie wyposażenie, czyli kombinezon, gogle, kask. Musimy pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą sznurowane buty i związać włosy, ponieważ po wyjściu z aerotunelu możemy mieć problemy z ich rozczesaniem.

Potem wchodzimy do tunelu i pod opieką instruktora, który znajduje się cały czas w środku, możemy rozpocząć swój lot. Na początku latamy tylko w jednej pozycji, ale możemy też zdecydować się na rozszerzony lot ze szkoleniem, które pozwala na naukę różnych akrobacji w powietrzu.

 

Tunel aerodynamiczny Speedfly pod Wrocławiem zaprasza!

Jeżeli również chcesz spróbować, jak to jest, gdy lata się w powietrzu bez żadnych ograniczeń, już teraz wykonaj swoją rezerwację w tunelu aerodynamicznym Speedfly pod Wrocławiem.

Ceny zaczynają się od 219 złotych za 3 minuty dla osób poniżej 18. roku życia i od 249 złotych za 3 minuty lotu dla osób dorosłych. W przypadku zakupu pakietu lotów czekają dodatkowe promocje. Rezerwację można wykonać pod adresem: wroclaw.profly.pl. Zapraszamy!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY