MPK News
Z pasją o komunikacji!

O wrastającym paznokciu mówimy wtedy, gdy zaczyna on wrastać w palec (najczęściej duży palec stopy), pojawia się zaczerwienienie, obrzęk, a następnie ból i trudność w chodzeniu. Nie mamy się co łudzić, że paznokieć się sam wyprostuje i problem zniknie. Trzeba działać szybko i jak najprędzej odwiedzić gabinet podologiczny, aby zapobiec dalszym, poważniejszym skutkom.

 

Wrastający paznokieć- zabieg chirurgiczny

Kiedyś problemem wrastających paznokci zajmował się chirurg. Obecnie, chorobami stóp zajmują się podolodzy, jednak czasem jeszcze zdarza, że z wrastającym paznokciem człowiek kieruje się do chirurga. Jego działanie polega najczęściej  na częściowym lub całkowitym usunięciu paznokcia. Dla pacjenta jest to zabieg nieprzyjemny, bolesny i w dodatku nie przynosi oczekiwanych efektów. Rana po usunięciu paznokcia goi się przez 7-14 dni i niewątpliwie jest to czas związany z bólem, dyskomfortem w chodzeniu czy choćby problemem w założeniu buta. Po zabiegu konieczne są zmiany opatrunku. Trzeba też pamiętać, że zdjęcie chorego paznokcia nie gwarantuje, że nowy znów nie będzie wrastał. Można powiedzieć, że zabieg chirurgiczny ma zdecydowanie więcej minusów niż plusów.

 

Leczenie w gabinecie podologicznym

Z wszelkimi problemami występującymi w obrębie stóp najlepiej jest udać się do specjalisty, jakim jest podolog. Jeśli chodzi możliwości leczenia wrastających paznokci, podolog może zaproponować metodę kostki Arkady lub metodę ortonyksyjną. Pierwszy sposób ma wiele zalet. Polega on na nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu, wyprowadzeniu go i podniesieniu za pomocą urządzenia- kostki Arkady. Następnie pokrywa się paznokieć masą akrylową, która będzie go utrzymywać w odpowiedniej pozycji i nada właściwy kierunek wzrostu. Kostka Arkady wrocław jest bardzo skuteczna, efektywna, trwała i przynosi natychmiastową ulgę. Ważne jest też to, że praktycznie nie ma do niej przeciwwskazań. Drugim sposobem na walkę z wrastającymi paznokciami jest założenie klamry ortonyksyjnej na zmieniony chorobowo paznokieć. W tym przypadku leczenie trwa dłużej niż przy metodzie Arkady. Obie metody stosowane są w walce z wrastającymi paznokciami. Podolog po przeprowadzonym wywiadzie i obejrzeniu stopy zaproponuje najlepsze rozwiązanie dla konkretnego przypadku.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY