MPK News
Z pasją o komunikacji!

Pytanie, które pojawia się coraz częściej podczas wszelkich spotkań rodziców, na forach i w szkołach. Nie da się ukryć, że mnogość opcji dotyczących nauki programowania dla najmłodszych daje do myślenia. Czy rzeczywiście jest to elementarna już umiejętność albo chociaż będzie w przeciągu najbliższych dekad?

Szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Zaprogramowani.com nie wyrosła na fundamentach mody, ale rzeczywistych potrzeb. Już teraz na świecie brakuje całej rzeszy specjalistów - programistów, a szacuje się, że w ciągu następnej dekady będzie to najbardziej pożądany zawód. Nie ma więc, na co czekać. Dla tych, którzy chcą poznać więcej faktów na temat nauki programowania dla najmłodszych powstałą dalsza część tego artykułu.

Warsztaty programowania dla dzieci. Jakich umiejętności nauczy się młody kursant?

Odpowiednio dobrane kursy programowania wykształcą w młodym słuchaczu wiele umiejętności, pobudzą odpowiednie talenty, zarażą pasją. Należy tylko dobrze wybrać.

Pobudzanie mózgu w obszarach odpowiedzialnych za komunikację.

Nauka programowania dla dzieci w szkole Zaprogramowani.com to rozwijanie obszarów mózgów odpowiedzialnych za komunikację na dwa sposoby.

Jako pierwsze należy wspomnieć o zajęciach odbywających się w odpowiednio dobranych pod względem wieku, wielkości, zainteresowań i umiejętności grupach. Dzięki temu dziecko uczy się pracować i komunikować w zespole, przedstawiać swoje pomysły grupie, przy okazji ucząc się wypowiadać w odpowiedni sposób, jak i słuchać innych. Osiągniecie celu, pracując w zespole pobudza w słuchaczu potrzebę bycia częścią grupy w innych projektach, pozwala mu spojrzeć na cel z innej perspektywy i wzmacnia pewność siebie.

Kolejna zaleta, jaką niosą ze sobą warsztaty programowania dla dzieci to nauka języków. Zarówno języków programowania, jak i podstaw języka angielskiego, w którym to najczęściej pisane są bardziej zaawansowane programy i aplikacje. O wpływie nauki języków obcych od najmłodszych lat napisano już wiele. Stąd, jeżeli ktoś nie jest pewny, jak niesamowicie rozwija poznawanie obcych słówek, zwrotów, ale i kultury, polecamy głębsze zaznajomienie się tematem. W skrócie można to podsumować zdobywaniem umiejętnością szybszego i łatwiejszego przyswajania informacji szkolnych itp.

Kodowanie dla dzieci jako rozwój myślenia logicznego, analitycznego i pobudzanie zdolności ścisłych.

Pedagodzy i psycholodzy niejednokrotnie wspominają o tym, że każdy z nas w pewnym okresie życia cechuje się zdolnościami mogącymi rozwinąć w genialny umysł ścisły. Jednak chęć wstępowania na tą ścieżkę rozwoju, a nawet późniejsze problemy ze zrozumieniem matematyki biorą się z nieodpowiednich metod wdrażania nauk ścisłych w pierwszych latach edukacji. Kurs programowania dla dzieci w Zaprogramowani.com stara się przedstawić słuchaczom wizje nauk ścisłych takimi, jakimi one w rzeczywistości są, czyli pasjonującymi, pełnymi przygód i możliwości, ograniczonych wyłącznie wyobraźnią i rozsądkiem.

Dla naszych słuchaczy pojęcia logiki, algorytmiki i fizyki to świetna zabawa, pełna niesamowitych wrażeń.

Szansa na zawód przyszłości.

Jak wspomniano na początku kodowanie to początek niesamowitej, przyszłej kariery w branży IT. Wszystko mknie do przodu. Wszystko jest coraz bardziej zautomatyzowane. Niedługo będziemy potrzebować przede wszystkim specjalistów tworzących nowe rozwiązania i nadzorujących te już powstałe. Komu będzie najłatwiej przystosować się do tych wymagań? Oczywiście młodym adeptom programowania.

Nie ma co czekać na to, co przyniesie przyszłość i czy prognozy są prawdziwe. Najlepiej postawić na rozwój dziecka od najmłodszych lat. Zapraszamy na kurs programowania dla dzieci i młodzieży w Zaprogramowani.com we Wrocławiu, więcej na stronie http://wroclaw.zaprogramowani.com

ARTYKUŁ SPONSOROWANY