Z pasją o komunikacji!

Już 7 listopada 2017 r. dworzec autobusowy we Wrocławiu zostanie oddany do dyspozycji pasażerów w odmienionej formie.

 

Nowoczesny obiekt, który jest odpowiedzią na potrzeby komunikacyjne regionu, będzie mógł obsłużyć nawet  5,4 miliona podróżnych rocznie.

 

Jestem przekonany, że nowoczesny dworzec autobusowy, który oddajemy do użytku, będzie przykładem inwestycji infrastrukturalnej, która zapewnia pasażerom komfort podróżowania na miarę XXI wieku. Wrocławski dworzec może być inspiracją dla aglomeracji w całej Polsce, jak rozwiązywać problemy komunikacyjne dużych miast - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

 

Dworzec to część wielofunkcyjnego kompleksu handlowo-biurowego Wroclavia. Jednocześnie jest to jedyny w kraju podziemny dworzec autobusowy, co pozwala na komfortowe korzystanie z komunikacji bez względu na warunki atmosferyczne. Za jego budowę odpowiada spółka Unibail-Rodamco, wiodący zarządca nieruchomości komercyjnych w Europie.

 

Na powierzchni 7 tys. mkw. znajduje się 15 stanowisk autobusowych zlokalizowanych na poziomie -2, które mogą obsłużyć 1000 pojazdów każdego dnia. Na poziomie 0, w głównym holu dworca do dyspozycji podróżnych są kasy biletowe oraz poczekalnie. Przemieszczanie się podróżnych pomiędzy poziomami będzie możliwe przy wykorzystaniu schodów ruchomych i wind. Natomiast o odjazdach poinformują tablice świetlne. Do dyspozycji podróżnych będą także skrzynki bagażowe, automaty z napojami i przekąskami oraz bankomaty.

 

To nowoczesny i praktyczny obiekt, który w pełni zaspokoi potrzeby komunikacyjne regionu. Jesteśmy przygotowani na obsługę 5,4 miliona podróżnych rocznie, to więcej niż wynosi obecne zapotrzebowanie. Dlatego już dziś zapraszam przewoźników korzystających z innych miejsc odjazdowych, w szczególności najbardziej obleganego przystanku przy ul. Dawida, do umożliwienia pasażerom korzystania z udogodnień Dworca Wrocław. – mówi Krzysztof Balawejder, prezes spółki Polbus PKS, która jest operatorem dworca.

 

Dworzec tymczasowy nie zostanie na razie zlikwidowany. Natomiast zmieni się jego funkcja, będzie pełnił głównie rolę postoju dla autobusów. Korzystać z niego będą jednak także niektórzy z przewoźników zagranicznych.

 

Nowy dworzec będzie dostępny dla podróżnych 24 godziny na dobę. Dostać się do niego można wejściami od strony ulicy Suchej oraz z Wroclavii.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Otwieramy Dworzec Wrocław