MPK News
Z pasją o komunikacji!

Z dniem 2 września 2018 roku (niedziela) zostanie wprowadzona zmiana statusu przystanku autobusowego "Stadion Wrocław (Królewiecka)" który zlokalizowany jest przy ulicy Maślickiej przed skrzyżowaniem z ulicą Gosławicką.

 

Przystanek będzie stały dla dziennych linii autobusowych tj. linii 102, 103 i 104. Dla kursów linii nocnej 245 ten przystanek nadal będzie posiadał status przystanku "na żądanie".

 

Na wniosek Rady Osiedla Leśnica z dniem 2 września 2018 roku (niedziela) zostanie wprowadzona zmiana statusu przystanku autobusowego "Ratyń - skrzyżowanie", który zlokalizowany jest przy ulicy Szkolnej przed skrzyżowaniem z ulicą Gromadzką z przystanku "na żądanie" na przystanek stały dla dziennych linii autobusowych tj. linii 117 i 917.

 

Na wniosek Dolnośląskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących, z dniem 2 września 2018 roku (niedziela) zostanie wprowadzona zmiana statusu przystanku autobusowego "Dworska", który zlokalizowany jest przy ulicy Pilczyckiej przy skrzyżowaniu z ulicą Dworską z przystanku "na żądanie" na przystanek stały dla dziennych linii autobusowych tj. linii 101, 102, 103 i 104.

Dla kursów linii nocnej 245 ten przystanek nadal będzie posiadał status przystanku "na żądanie".

 

Z dniem 2 września 2018 roku (niedziela) zostaną zmienione następujące nazwy przystanków:

  • "Smocza", który zlokalizowany jest na przy ulicy Strachocińskiej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 53 na "Wykładowa"
  • "Racławicka (pętla)", który zlokalizowany jest przy pętli autobusowej przy ulicy Racławickiej na "Racławicka"
  • "Racławicka", który zlokalizowany jest na przy ulicy Racławickiej przy skrzyżowaniu z ulicą Modlińską na "Modlińska"
  • "Maślicka", który zlokalizowany jest na przy ulicy Maślickiej przy skrzyżowaniu z ulicą Rędzińską na "Rędzińska (Cmentarz)"
  • "Brodnicka", który zlokalizowany jest na przy ulicy Maślickiej przy skrzyżowaniu z ulicą Brodnicką na "Maślice Małe (Brodnicka)"
  • "Maślice Małe", który zlokalizowany jest na przy ulicy Maślickiej na wysokości kościoła pw. Matki Bożej Fatimskiej na "Śliwowa"
  • "Gminna", który zlokalizowany jest na przy ulicy Królewieckiej przy skrzyżowaniu z ulicą Gminną na "Królewiecka (Park)"

(źródło: WTr UM)