MPK News
Z pasją o komunikacji!

Ze względu na to, iż autobusy obsługujące w dni powszednie linię 715 to w większości tabor pożyczony od D.L.A. nie posiadają one automatów Mennicy Polskiej.

Oczywiście jest to rzecz zrozumiała ponieważ Mennicy nie opłaca się montować tego sprzętu na kilka miesięcy, z który nie będzie potem co zrobić, chyba, że miałby on posłużyć w przyszłości do montażu w nowym taborze. Zapewne problemem jest tu głównie kwestia montażu, a tym samym zbytniej ingerencji w "nie swoje" autobusy.

Podróżni są oczywiście informowani o braku automatu biletowego poprzez naklejkę koło środkowych drzwi o treści: "Autobus nie jest wyposażony w terminal Mennicy Polskiej". Tabor obsługujący linię łączącą Tarnogaj z centrum miasta można obejrzeć na naszej stronie w galerii tematycznej Wypożyczenia autobusów 2011. Jak już wspomniałem na początku autobusy Dolnośląskich Linii Autobusowych są używane w przypadku braków taborowych, czyli w dni wolne od pracy nie musimy się obawiać braku automatu w pojeździe, gdyż będzie to autobus MPK.

Łącznie pożyczonych wozów jest 10. Na zajezdni nr IX 3 Solarisy Urbino z D.L.A. oraz Jelcz M121MB i Jelcz L120 od prywatnego przewoźnika A-BUS. Ten ostatni był już kiedyś wypożyczany przez MPK. Natomiast na zajezdni nr VII znajdują się 4 Jelcze Supero oraz jeden Mercedes O405N w reklamie hipermarketu Real. Pierwszy wyjazd na trasę tego taboru będzie miał miejsce 4 maja.