MPK News
Z pasją o komunikacji!

Tradycyjnie jak co roku, w okresie świąteczno-noworocznym czekają nas spore zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej i autobusowej.

Szczegóły przedstawiamy poniżej:

 

TRAMWAJE

  • 21-23 grudnia 2015 roku (poniedziałek-środa)

Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy.


 

  • 24 grudnia 2015 roku (czwartek)

Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy.

Linie: 0L, 0P, 2, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 14/24, 20, 31 i 32 po godzinie 15.00 będą kursowały co 30 minut.

Linia 11 po godzinie 15.00 zostanie przedłużona do Kowal.

Linia 11 po godzinie 15.00 zostanie przedłużona do Oporowa.

Linia 7 po godzinie 15.00 zostanie przedłużona do Kleciny.

Linia 20 po godzinie 15.00 będzie kursowała w skróconej relacji Leśnica – Grabiszynek – Leśnica.

Linia 14 po godzinie 15.00 będzie kursowała w skróconej relacji Osobowice – Grabiszynek (w kierunku powrotnym jako linia 24).

Linia 24 po godzinie 15.00 będzie kursowała w skróconej relacji Grabiszynek - Osobowice (w kierunku powrotnym jako linia 14).

Linie: 1, 3, 4, 6, 15, 17, 23 i 33 będą kursowały tylko do około godziny 15.00.


 

  • 25-26 grudnia 2015 roku (piątek-sobota)

Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg świątecznych rozkładów jazdy z częstotliwością co 30 minut.


 

  • 27 grudnia 2015 roku (niedziela)

Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.


 

  • 28-30 grudnia 2015 roku (poniedziałek-środa)

Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy.


 

  • 31 grudnia 2015 roku (czwartek)

Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy.

Linie: 0L, 0P, 2, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 14/24, 20, 31 i 32 po godzinie 20.00 będą kursowały co 30 minut.

Linia 11 po godzinie 20.00 zostanie przedłużona do Kowal.

Linia 11 po godzinie 20.00 zostanie przedłużona do Oporowa.

Linia 7 po godzinie 20.00 zostanie przedłużona do Kleciny.

Linia 20 po godzinie 20.00 będzie kursowała w skróconej relacji Leśnica – Grabiszynek – Leśnica.

Linia 14 po godzinie 20.00 będzie kursowała w skróconej relacji Osobowice – Grabiszynek (w kierunku powrotnym jako linia 24).

Linia 24 po godzinie 20.00 będzie kursowała w skróconej relacji Grabiszynek - Osobowice (w kierunku powrotnym jako linia 14).

Linie: 1, 3, 4, 6, 15, 17, 23 i 33 będą kursowały tylko do około godziny 20.00.


 

  • 1 stycznia 2016 roku (piątek)

Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg świątecznych rozkładów jazdy z częstotliwością co 30 minut.


 

  • 2 stycznia 2016 roku (sobota)

Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy.


 

  • 3 stycznia 2016 roku (niedziela)

Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.


 

  • 4-5 stycznia 2016 roku (poniedziałek-wtorek)

Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy.


 

  • 6 stycznia 2016 roku (środa)

Wszystkie linie tramwajowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.


 

AUTOBUSY

  • 23 grudnia 2015 roku (środa)

Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy.

Zawieszone zostaną kursy szkolne linii 133 realizowane pomiędzy Brochowem a Iwinami.

Linie autobusowe 900L, 900P, 901, 910 i 923 będą kursowały wg specjalnych feryjnych rozkładów jazdy.


 

  • 24 grudnia 2015 roku (czwartek)

Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy z wyjątkiem linii 900L, 900P, które będą kursowały wg specjalnych wigilijnych rozkładów jazdy (linie 901 i 910 w tym dniu są zawieszone).

Linie: A, D, K, N, 100, 102, 103, 105, 107, 109, 110, 112, 114, 115, 118, 119, 122, 128, 130, 132, 133, 134, 140, 146, 149, 325, 406, 409, 609 i 612 będą kursowały normalnie do końca dnia.

Linie: C, 101, 116, 125, 126, 127, 129, 131, 141, 142, 144, 145 i 319 będą kursowały tylko do około godziny 15.00.

Linie: 104, 120, 136 i 147 będą kursowały tylko do około godziny 19.00.

Linia 113 będzie kursowała tylko do około godziny 20.00.

Zawieszone zostaną dodatkowe kursy uruchamiane w weekendy na liniach nocnych 245, 249, 251 i 259.

Zawieszone zostanie kursowanie linii 150.

Zawieszony zostanie kurs linii 602 o godzinie 21.50 z Dworca Głównego PKP do koncernu LG oraz kurs o godzinie 23:20 z koncernu LG do Dworca Głównego PKP.

Zawieszony zostanie kurs linii 911 o godzinie 22.00 i 23.00 z placu Grunwaldzkiego do Kiełczowa.

Zawieszony zostanie kurs linii 911 o godzinie 22.25 i 23.25 z Kiełczowa do placu Grunwaldzkiego.

Zawieszony zostanie kurs linii 914 o godzinie 21.30 i 22.30 z Galerii Dominikańskiej do Domaszczyna.

Zawieszony zostanie kurs linii 914 o godzinie 20.37 z Domaszczyna do Galerii Dominikańskiej.

Zawieszony zostanie kurs linii 934 o godzinie 20.04 i 22.04 z Psiego Pola do Jaksonowic.

Zawieszony zostanie kurs linii 934 o godzinie 20.55 i 22.50 z Jaksonowic do Psiego Pola.

Zawieszony zostanie kurs linii 117 o godzinie 19.45, 20.45 i 23.15 z Leśnicy do Ratynia.

Zawieszony zostanie kurs linii 117 o godzinie 20.04 i 21.04 z Ratynia do Leśnicy.

Zawieszony zostanie kurs linii 123 o godzinie 21.00 z Leśnicy do Pracz Odrzańskich.

Zawieszony zostanie kurs linii 123 o godzinie 21.20 z Pracz Odrzańskich do Leśnicy.

Zawieszony zostanie kurs linii 137 o godzinie 21.35 i 23.15 z Leśnicy do Lasu Mokrzańskiego.

Zawieszony zostanie kurs linii 137 o godzinie 22.00 z Lasu Mokrzańskiego do Leśnicy.

Zawieszony zostanie kurs linii 138 o godzinie 21.15 i 22.45 z Leśnicy do Żaru.

Zawieszony zostanie kurs linii 138 o godzinie 21.30 i 23.00 z Żaru do Leśnicy.

Zawieszony zostanie kurs linii 917 o godzinie 22.15 z Leśnicy do Gałowa.

Zawieszony zostanie kurs linii 917 o godzinie 22.31 z Gałowa do Leśnicy.


 

  • 25-26 grudnia 2015 roku (piątek-sobota)

Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.

Zawieszone zostanie kursowanie linii: C, 116, 129, 131, 141, 142, 145, 602, 901 i 910.

Linie: 105, 122, 127, 134, 144, 900L i 900P będą kursowały wg świątecznych rozkładów jazdy.


 

  • 27 grudnia 2015 roku (niedziela)

Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.


 

  • 28-30 grudnia 2015 roku (poniedziałek-środa)

Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy.

Zawieszone zostaną kursy szkolne linii 133 realizowane pomiędzy Brochowem a Iwinami.

Linie autobusowe 900L, 900P, 901, 910 i 923 będą kursowały wg specjalnych feryjnych rozkładów jazdy.


 

  • 31 grudnia 2015 roku (czwartek)

Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy z wyjątkiem linii 602 i 607, które będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy ze zmianami:

- zawieszone zostaną kursy linii 602 z Dworca Głównego PKP do koncernu LG o godzinie 5.00, 6.00, 7.00, 13.00, 21.50;

- zawieszony zostanie kurs linii 607 z pl. Jana Pawła II do koncernu LG o godzinie 6.00;

- zawieszone zostaną kursy linii 602 z koncernu LG do Wrocławia o godzinie 5.55, 6.58, 7.49, 14.30, 22.30; 23.20;

- zawieszone zostaną kursy linii 607 z koncernu LG do Wrocławia o godzinie 7.20, 16.20.

 

Linie: A, D, K, N, 100, 102, 103, 105, 107, 109, 110, 112, 114, 115, 118, 119, 122, 128, 130, 132, 133, 134, 140, 146, 149, 325, 406, 409, 609 i 612 będą kursowały normalnie do końca dnia.

Linie: C, 101, 104, 113, 116, 120, 125, 126, 127, 129, 131, 136, 141, 142, 144, 145, 147 i 319 będą kursowały tylko do około godziny 20.00.

W nocy z 31 grudnia 2015 roku na 1 stycznia 2016 dodatkowe roku kursy

na linii 241 na następującej trasie:

Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny - most Grunwaldzki - pl. Grunwaldzki - Rondo Reagana (peron 2) - pl. Grunwaldzki – most Szczytnicki - Kochanowskiego - mosty Jagiellońskie – Kwidzyńska – Działdowska – Kowalska - Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich - Bora-Komorowskiego – Zakrzowska – Bora-Komorowskiego - Irkucka – Królewska - Osiedle Sobieskiego (pętla)

Osiedle Sobieskiego (pętla) – Królewska - Irkucka – Bora-Komorowskiego – Okulickiego – Zakrzów – Okulickiego – Bora-Komorowskiego - Rondo Lotników Polskich - Krzywoustego – Kowalska – Działdowska – Kwidzyńska - mosty Jagiellońskie - Kochanowskiego – most Szczytnicki - pl. Grunwaldzki - Rondo Reagana (peron 1) - pl. Grunwaldzki - most Grunwaldzki - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - pl. Dominikański - Skargi - Kołłątaja - Peronowa - Borowska - Ślężna - Gliniana - Borowska - Petrusewicza

Dodatkowe autobusy będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Kowal, Psiego Pola i Osiedla Sobieskiego o godzinie: 0.10; 0.45, 1.05, 1.15 i 1.45.

 

na linii 243 na następującej trasie:

Pilczyce – Lotnicza - Bajana - Bystrzycka - Balonowa - Horbaczewskiego - Rondo Szomańskiego - Orlińskiego - Na Ostatnim Groszu - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Krupnicza – Podwale - Świdnicka – Powstańców Śląskich - Swobodna - Sucha - Joannitów - Dyrekcyjna - Gliniana - Borowska - Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska –  Traugutta - pl. Wróblewskiego - Traugutta - Krakowska - Opolska - Tyska - Księże Wielkie

Księże Wielkie - Tyska - Opolska - Krakowska - Traugutta - pl. Wróblewskiego –  Traugutta - Oławska - pl. Dominikański - Skargi - Kołłątaja - Peronowa – Borowska – Ślężna - Gliniana - Borowska - Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha - Swobodna - Świdnicka – Bożego Ciała – Widok - Kazimierza Wielkiego - Św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Na Ostatnim Groszu - Orlińskiego - Rondo Szomańskiego - Horbaczewskiego - Balonowa - Bystrzycka – Bajana - Lotnicza – Pilczyce

Dodatkowe autobusy będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Pilczyc i Osiedla Kosmonautów o godzinie: 0.10; 0.40, 1.10 i 1.40.

Dodatkowe autobusy będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Księża Wielkiego o godzinie: 0.30; 0.45, 1.15 i 1.30.

 

na linii 245 na następującej trasie:

Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Kazimierza Wielkiego - Św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Rybacka - Zachodnia - Poznańska - Długa - Starogroblowa - Popowicka - Pilczycka - Kozanowska – Kozanów

Kozanów - Kozanowska - Pilczycka - Popowicka - Starogroblowa - Długa - Poznańska - Zachodnia - Rybacka - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - pl. Dominikański - Skargi - Kołłątaja - Peronowa – Borowska - Ślężna - Dyrekcyjna - Borowska - Petrusewicza

Dodatkowe autobusy będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Popowic i Kozanowa o godzinie: 0.20; 0.45, 1.15 i 1.45.

 

na linii 246 na następującej trasie:

Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha – Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny – most Pokoju - Wyszyńskiego – mosty Warszawskie - Kromera – Boya-Żeleńskiego – Berenta - pl. Daniłowskiego - Kasprowicza - Broniewskiego - Obornicka – Zajezdnia Obornicka

Zajezdnia Obornicka - Obornicka - Broniewskiego - Kasprowicza - pl. Daniłowskiego - Berenta - Boya-Żeleńskiego - Kromera – mosty Warszawskie - Wyszyńskiego – most Pokoju - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - pl. Dominikański - Skargi - Kołłątaja - Peronowa - Borowska – Sucha - Joannitów - Dyrekcyjna - Gliniana - Borowska - Petrusewicza

Dodatkowe autobusy będą odjeżdżały Petrusewicza w kierunku Kromera, Karłowic i Różanki o godzinie: 0.15; 0.45, 1.15 i 1.45.

 

na linii 247 na następującej trasie:

Kamieńskiego pętla – Kamieńskiego - Żmigrodzka – most Trzebnicki - Trzebnicka - pl. Powstańców Wielkopolskich - Chrobrego - Łokietka - Drobnera - most Uniwersytecki - Grodzka - Nowy Świat - Kazimierza Wielkiego - Krupnicza – Podwale - Świdnicka – Kościuszki - Kołłątaja - Peronowa - Borowska - Ślężna - Gliniana - Borowska - Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha - Swobodna - Powstańców Śląskich – Krzyki

Krzyki - Powstańców Śląskich - Swobodna - Sucha - Joannitów - Dyrekcyjna - Gliniana - Borowska - Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Borowska - Peronowa - Piłsudskiego - Świdnicka - Bożego Ciała - Widok - Kazimierza Wielkiego – Nowy Świat – Grodzka - most Uniwersytecki - Drobnera - Łokietka - Chrobrego – pl. Powstańców Wielkopolskich - Trzebnicka - Żmigrodzka - Kamieńskiego – Kamieńskiego pętla

 

Dodatkowe autobusy będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku pętli Krzyki o godzinie: 0.45, 1.10 i 1.45.

Dodatkowe autobusy będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Dworca Nadodrze i Karłowic o godzinie: 0.30, 1.10 i 1.40.

na linii 249 na następującej trasie:

Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha –  Borowska - Peronowa - Piłsudskiego - Świdnicka - Podwale - pl. Orląt Lwowskich - Robotnicza - Strzegomska – Rogowska – Nowy Dwór (pętla)

Nowy Dwór (pętla) – Rogowska - Strzegomska - Robotnicza - Wagonowa - Fabryczna - Robotnicza - pl. Orląt Lwowskich – Podwale - Świdnicka – Powstańców Śląskich - Swobodna - Sucha - Joannitów - Dyrekcyjna - Gliniana - Borowska - Petrusewicza

Dodatkowe autobusy będą odjeżdżały Petrusewicza w kierunku Nowego Dworu o godzinie: 0.15, 0.45, 1.15 i 1.45.

 

na linii 251 na następującej trasie:

Litewska (pętla) - Żmudzka - Kiełczowska - Poleska - Litewska - Gorlicka – Rondo Lotników Polskich - Krzywoustego - Kromera – mosty Warszawskie - Jedności Narodowej - Poniatowskiego - pl. Bema – mosty Młyńskie – św. Jadwigi – most Piaskowy - Piaskowa - św. Katarzyny – bł. Czesława - pl. Dominikański - Skargi - Kołłątaja - Peronowa –  Borowska - Ślężna - Gliniana - Borowska - Kamienna - Ślężna - Petrusewicza - Borowska - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha - Swobodna - Powstańców Śląskich - Świdnicka - Kościuszki - Piłsudskiego - pl. Legionów - Grabiszyńska - Solskiego - Aleja Piastów

Aleja Piastów - Solskiego - Grabiszyńska - pl. Legionów - Piłsudskiego - Kościuszki - Świdnicka – Powstańców Śląskich - Swobodna - Sucha - Joannitów - Dyrekcyjna - Gliniana - Borowska - Petrusewicza - Ślężna - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha – Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi – pl. Dominikański - bł. Czesława - św. Katarzyny - Piaskowa – most Piaskowy – św. Jadwigi – mosty Młyńskie - pl. Bema - Poniatowskiego - Jedności Narodowej – mosty Warszawskie - Kromera – Krzywoustego – Rondo Lotników Polskich - Gorlicka – Litewska - Poleska - Kiełczowska - Żmudzka – Litewska (pętla)

Dodatkowe autobusy będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Kromera, Psiego Pola i pętli przy ulicy Litewskiej o godzinie: 0.20, 0.50 i 1.20.

Dodatkowe autobusy będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku FAT-u, Oporowa i Alei Piastów o godzinie: 0.45, 1.15, i 1.45.

 

na linii 253 na następującej trasie:

Leśnica – Średzka – Kosmonautów - Złotnicka - Wielkopolska - Małopolska - Kamiennogórska - Kosmonautów - Lotnicza - Legnicka - pl. Jana Pawła II - Ruska - Kazimierza Wielkiego - Krupnicza – Podwale - Świdnicka - Powstańców Śląskich - Swobodna - Sucha - Joannitów - Dyrekcyjna - Borowska - Kamienna - Ślężna - Petrusewicza - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny – most Pokoju - Wyszyńskiego - Szczytnicka - Rondo Reagana (peron 4) – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki - Wróblewskiego - Olszewskiego - Bacciarellego – Bartoszowice

Bartoszowice - Bacciarellego - Olszewskiego - Wróblewskiego – most Zwierzyniecki - Skłodowskiej-Curie - Rondo Reagana (peron 1) - Szczytnicka - Wyszyńskiego – most Pokoju - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - pl. Dominikański - Skargi - Kołłątaja - Peronowa - Borowska – Ślężna - Dyrekcyjna - Borowska - Kamienna - Ślężna - Petrusewicza - Borowska - Dyrekcyjna - Joannitów - Sucha - Swobodna - Powstańców Śląskich - Świdnicka – Bożego Ciała – Widok - Kazimierza Wielkiego - Św. Mikołaja - pl. Jana Pawła II - Legnicka - Lotnicza – Kosmonautów – Kamiennogórska - Małopolska - Wielkopolska - Złotnicka - Kosmonautów - Średzka – Trzmielowicka – Płońskiego - Leśnica

 

Dodatkowe autobusy będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Osiedla Kosmonautów, Pilczyc i Leśnicy o godzinie: 0.20, 0.50 i 1.20.

Dodatkowe autobusy będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Biskupina i Bartoszowic o godzinie: 0.10 i 0.40.

na linii 255 na następującej trasie:

Sępolno - Mickiewicza - Monte Cassino - Spółdzielcza - Olszewskiego - Wróblewskiego – most Zwierzyniecki – Skłodowskiej-Curie - Rondo Reagana (peron 1) - Szczytnicka - Wyszyńskiego – most Pokoju - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - pl. Dominikański - Skargi - Kołłątaja - Peronowa - Borowska – Ślężna - Dyrekcyjna - Borowska - Kamienna - Ślężna - Petrusewicza - Borowska - Świeradowska – Gaj-pętla

Gaj-pętla - Świeradowska - Borowska - Kamienna - Ślężna - Petrusewicza - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny – most Pokoju - Wyszyńskiego - Szczytnicka - Rondo Reagana (peron 4) – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki - Wróblewskiego - Olszewskiego - Spółdzielcza - Monte Cassino - Mickiewicza - Sępolno

Dodatkowe autobusy będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Osiedla Gaj o godzinie: 0.15, 0.50 i 1.15.

Dodatkowe autobusy będą odjeżdżały z Petrusewicza w kierunku Sępolna o godzinie: 0.20, 0.50 i 1.05.


 

  • 1 stycznia 2016 roku (piątek)

Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.

Zawieszone zostanie kursowanie linii: C, 116, 129, 131, 141, 142, 145, 602, 901 i 910.

Linie: 105, 122, 127, 134, 144, 900L i 900P będą kursowały wg świątecznych rozkładów jazdy.


 

  • 2 stycznia 2016 roku (sobota)

Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy.


 

  • 3 stycznia 2016 roku (niedziela)

Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.


 

  • 4-5 stycznia 2016 roku (poniedziałek-wtorek)

Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy.


 

  • 6 stycznia 2016 roku (środa)

Wszystkie linie autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.

Zawieszone zostanie kursowanie linii: C i 116.

(opracowano na podstawie: WTr UM)