MPK News
Z pasją o komunikacji!

W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w dniu 18 września 2016 roku (niedziela) zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Na północnej jezdni ulicy Kazimierza Wielkiego zostanie wprowadzona zmiana trasy linii autobusowej K, 243, 245, 247, 253 i 257.

Od godziny 23.00 dnia 17 września 2016 roku do godziny 5.00 dnia 19 września 2016 roku autobusy ww. linii jadące w kierunku ulicy Pomorskiej, Chrobrego i placu Jana Pawła II, zostaną skierowane objazdem od skrzyżowania ulicy Kazimierza Wielkiego, Szewskiej i Widok przez ulicę Szewską i Grodzką z pominięciem przystanków "Świdnicka" i "Rynek".

Na trasie objazdu autobusy będą zatrzymywały się na przystanku "Oławska", który zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulicy Szewskiej i Oławskiej i przystanku "Uniwersytet", który zlokalizowany jest przy ulicy Grodzkiej przed skrzyżowaniem z Mostem Pomorskim i ulicą Odrzańską.

Dla pasażerów komunikacji nocnej podróżujących w kierunku zachodniej części Wrocławia, autobusy linii 243, 245 i 253 będą zatrzymywały się na przystanku "Rynek", który zlokalizowany jest na ulicy Nowy Świat przed skrzyżowaniem z ulicą Świętego Mikołaja (przystanek od strony Mostu Pomorskiego).

(opracowano na podstawie: WTr UM)