MPK News
Z pasją o komunikacji!

W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem torowiska tramwajowego na pętli Poświętne, od 24 listopada 2018 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii tramwajowych 1, 7 i 15.

 

Tramwaje ww. linii zostaną skrócone do przystanku "Kamieńskiego" przy skrzyżowaniu ulicy Żmigrodzkiej z ulicą Bałtycką i Kamieńskiego.

 

W kierunku powrotnym, tramwaje linii 1 i 7 pojadą przez ulicę Bałtycką, most Osobowicki, ulicę Reymonta, pl. Staszica do pl. Powstańców Wielkopolskich, a tramwaje linii 15 pojadą przez ulicę Żmigrodzką, most Trzebnicki, ulicę Trzebnicką, pl. Powstańców Wielkopolskich do pl. Staszica.

 

Pomiędzy ulicą Karłowicami (pętla przy skrzyżowaniu ulicy Żmigrodzkiej i Zawalnej) a pętlą przy ulicy Poświęckiej zostanie uruchomiona okresowa linia autobusowa 707, która będzie kursowała przez ulicę Żmigrodzką i Kuklińskiego. Autobusy linii 707 będą kursowały z częstotliwością co 10 minut.

 

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 1, 7 lub 15 będą mogli kontynuować podróż autobusem linii 707 oraz autobusem linii 129 (na odcinku Broniewskiego - Poświęcka) i 908 (na odcinku Broniewskiego - Poświętne).

 

Powyższa zasada również będzie obowiązywała w kierunku powrotnym. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 60 minut.

 

Prace potrwają 2 dni i tramwaje na pętlę Poświętne powrócą w dniu 26 listopada 2018 roku (poniedziałek).

(źródło: WTr UM)