MPK News
Z pasją o komunikacji!

Mimo że w okresie wakacyjnym we Wrocławiu przebywa mniej ludzi to wciąż wiele osób zostaje w mieście i codziennie dojeżdża do pracy.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich pasażerów, MPK wprowadziło pierwsze zmiany w wakacyjnym rozkładzie jazdy i częściowo zrezygnowało z redukcji połączeń. Na liniach 3, 6, 7 i 10 zostaną przywrócone rozkłady jazdy, które obowiązywały w dni robocze szkolne przed wakacjami. Zmiana ta wejdzie w życie w poniedziałek 8 lipca.

 

Komunikacja miejska jest dla ludzi, dla pasażerów. Dlatego, obok tych pozytywnych zmian w kursowaniu tramwajów, na polecenie Pana Prezydenta Jacka Sutryka, na bieżąco monitorujemy także stopień zapełnienia poszczególnych linii autobusowych. Jeśli zajdzie taka potrzeba będziemy reagować w taki sposób, aby jeszcze bardziej usprawnić transport autobusowy – mówi prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder.

 

MPK będzie analizowało także w przyszłości (badając napełnienia w tramwajach i autobusach) możliwość rezygnacji z wprowadzania wakacyjnego rozkładu jazdy w obecnym kształcie.

(źródło: MPK Wrocław)