MPK News
Z pasją o komunikacji!

Niemal bez echa pozostał we Wrocławiu fakt, iż Wydział Transportu Urzędu Miejskiego odświeżył jakiś czas temu wygląd schematów komunikacji zbiorowej.

Add a comment

Powoli kończą się czasy, w których niewidomi i niedowidzący skazani są na wegetowanie w czterech ścianach.

Add a comment

Po co autobusy i tramwaje mają głos, czyli niewidomi i zapowiedzi.

Add a comment

Wiele osób narzeka, że nie udało im się przesiąść z jednej linii na drugą chociaż w teorii powinno być to możliwe.

Add a comment

Na samym początku chciałabym serdecznie podziękować firmie SaalDigital za przyłączenie do projektu i umożliwienie przetestowania jednego ze swoich produktów.

Add a comment

Kontynuując ciąg artykułów przedstawiających ciekawe rozwiązania komunikacyjne z Niemiec dziś skupimy na tramwajach w Dreźnie. Komunikacją miejską zarządza tu spółka DVB (Dresdner Verkehrsbetriebe AG).

Add a comment

Dnia 20.11.2015 r. na ulice Wrocławia wyjechał na trasę po raz ostatni wysokopodłogowy autobus! Tym samym można powiedzieć: MPK! Witamy w XXI wieku. Szkoda, że piętnaście lat później, ale lepiej później niż wcale…

Add a comment

Zaczął się rok szkolny i jak bumerang powrócił temat zakorkowanych ulic. Coraz głośniej mówi się o tym, że miasto korkują samochody z powiatu wrocławskiego i okolicznych powiatów.

Add a comment

Rozkład jazdy tworzy się z dwóch stron. Tej, którą widzą pasażerowie i drugiej – istotniejszej dla kierowców i dyspozytorów.

Add a comment

Drodzy Czytelnicy, Wrocławianie, a w szczególności Pasażerowie! Na początku swojej wypowiedzi chciałabym podkreślić, że niniejszy artykuł nie ma na celu ani obrażenia, ani bronienia kogokolwiek.

Add a comment