MPK News
Z pasją o komunikacji!

W ostatnim czasie, wśród internautów zapanowała konsternacja, dotycząca nowego malowania w tegorocznych Citaro C2 dla MPK Wrocław. Zadawali oni sobie pytanie - gdzie jest żółty pasek na dole?

Ikarus – jeden z najbardziej popularnych autobusów czasów słusznie minionych. Wielu z nas jeździło nim codziennie do pracy czy szkoły. W Polsce jego epoka w zasadzie już bezpowrotnie minęła.

Jesień dla tramwajów nie jest dobrą porą roku. Spadające z drzew liście i obfite opady deszczu są przyczyną występowania częstych poślizgów, prowadzących nierzadko do zachodzenia niebezpiecznych zdarzeń: kolizji i wypadków.

W najbliższą sobotę 30.09.2017 r. będzie ostatnia okazja, aby przejechać się złotym tramwajem Konstal 102Na #087-G (ex. #2061) po Wrocławiu. Jest to dawny wagon nauki jazdy.

Niemal bez echa pozostał we Wrocławiu fakt, iż Wydział Transportu Urzędu Miejskiego odświeżył jakiś czas temu wygląd schematów komunikacji zbiorowej.

Powoli kończą się czasy, w których niewidomi i niedowidzący skazani są na wegetowanie w czterech ścianach.

Po co autobusy i tramwaje mają głos, czyli niewidomi i zapowiedzi.

Wiele osób narzeka, że nie udało im się przesiąść z jednej linii na drugą chociaż w teorii powinno być to możliwe.

Na samym początku chciałabym serdecznie podziękować firmie SaalDigital za przyłączenie do projektu i umożliwienie przetestowania jednego ze swoich produktów.

Kontynuując ciąg artykułów przedstawiających ciekawe rozwiązania komunikacyjne z Niemiec dziś skupimy na tramwajach w Dreźnie. Komunikacją miejską zarządza tu spółka DVB (Dresdner Verkehrsbetriebe AG).