Z pasją o komunikacji!

Mieszkańcy Nowego Dworu w każdy dzień roboczy, w porannym i wieczornym szczycie cierpią z powodu gigantycznych korków spowodowanych zwężeniem ulicy Strzegomskiej.

Autobusy łapią duże opóźnienia. Rozwiązaniem miała być linia tramwajowa. Początkowo planowano ją poprowadzić wzdłuż ulicy Strzegomskiej, potem wymyślono linię tramwaju dwusystemowego, ale to też nie wypaliło. Kierując się kosztami urzędnicy postanowili stworzyć METROBUS. Koncepcja ta zakłada stworzenie buspasu od ulicy Strzegomskiej przez Robotniczą do pl. Orląt Lwowskich. Prezydent Rafał Dutkiewicz obiecał, że buspas powstanie na 100% ale mogą jeździć po nim autobusy elektryczne. Co do kosztów. Miasto będzie się starało o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Jeżeli nie dostaną pieniędzy z Brukseli to poszukają ich w budżecie miasta.


Jak oceniacie ten pomysł?

Dobrze, że powstanie Metrobus?

Czy lepiej poczekać na więcej pieniędzy i wybudować linię tramwajową?

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Metrobus - recepta na nowodworskie korki