Z pasją o komunikacji!

W niedzielę (19.10.2014 r.) świętowano 170-lecie otwarcia linii kolejowej Wrocław - Legnica. Przy okazji zaprezentowano najnowszy pociąg Kolei Dolnośląskich - Newag Impuls 36WEa.

Cała impreza zaczęła się już o godzinie 9:00 na peronie 5 legnickiego dworca głównego. Od samego początku na odwiedzających czekały dwie lokomotywy PKP Intercity oraz Lotosu. Każdy chętny mógł wejść do kabiny EU07A (należącego do PKP Intercity) oraz Bombardiera Traxx'a lub przejechać się ręczną drezyną.

Jednak głównym punktem imprezy (o godzinie 10:40) była prezentacja oraz oficjalne przekazanie tabliczki znamionowej Impulsa. W prezentacji udział wzięli: prezes Kolei Dolnośląskich - Piotr Rachwalski, wicemarszałek województwa dolnośląskiego - Jerzy Michalak oraz przedstawiciela firmy Newag, dyrektor marketingu - Józef Michalik.

© forumkolejowe.plNowy Impuls (36WEa) jest jeszcze nowocześniejszym pojazdem niż dotychczas użytkowany 31WE. Na pokładzie oczywiście znalazła się wydajna klimatyzacja, WI-FI, toaleta z zamkniętym układem. Nowością są wygodniejsze fotele, system informacji pasażerskiej w języku angielskim oraz lepsze przystosowanie pociągu do potrzeb osób niepełnosprawnych (np. specjalny dźwięk wydobywający się z głośnika podczas zamykania drzwi oraz ich otwierania lub wysuwania dodatkowego "schodka"). Dostawa nowych Impulsów powinna zakończyć się w maju przyszłego roku.

© forumkolejowe.plPodczas przejazdu prawdopodobnie pobito rekord czasu na odcinku Wrocław Główny - Legnica. Pociąg jadąc ze średnią prędkością - 114 km/h przejechał trasę w 34 minuty a nie jak planowano w 37 minut. Obecnie nowe Impulsy możecie zobaczyć najczęściej na relacji Wrocław - Węgliniec.

 

 

Jechaliście już 36WEa Kolei Dolnośląskich? Jakie są Wasze spostrzeżenia? Jakie są Wasze opinie? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzach!

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

170-lecie linii kolejowej Wrocław – Legnica