Z pasją o komunikacji!

I tak oto w cudowny sposób w ostatnim czasie dowiedzieliśmy się, że panujący nam prezydent Dutkiewicz łaskawie jednak wybuduje tramwaj na Nowy Dwór.

Hip, hip! Na cześć bohatera! Wszystko po to, żeby uniknąć tego nieszczęsnego referendum (które – przyznaje się – nie było moim pomysłem). Nie dziwię się, że inicjatorzy owego referendum, mimo wszystko starają się je zorganizować. Tym bardziej, że prócz pytania dotyczącego tramwaju na Nowy Dwór, Jagodno i Psie Pole organizatorzy chcą pytać o inne kwestie związane z funkcjonowaniem miasta niekoniecznie „na rękę” obecnej władzy. Sam Dutkiewicz również proponuje referendum, w którym zapyta Wrocławian o to, czy chcą metro. I bardzo dobrze! Tylko czemu tak późno??? Sam w jednym z artykułów napisałem, że referenda i szansa wypowiadania się mieszkańców na tematy istotne i dotyczące znaczących kwot pieniężnych przeznaczonych na realizację inwestycji, a  pochodzących z miejskiego budżetu są najlepszym sposobem oddania głosu mieszkańcom! Podałem też doskonały przykład z niemieckiego Oberhausen.

Rzeczywistość pokazuje, że polityka transportowa Wrocławia jest delikatnie mówiąc niespójna. Doskonale to widać na przykładzie wizji transportu miejskiego na Nowy Dwór. Najpierw obietnice dotyczące tramwaju, potem słynnego już Metrobusa, by w końcu powrócić do koncepcji tramwaju na Nowy Dwór. Panie Prezydencie oczekujemy konkretów! Konkretnych terminów, działań, przedstawienia kosztów budowy a nie tylko obietnic! 

Nie tylko prezydent jest bohaterem! Otóż zespół MPK Wrocław (MPK od „Miasto Przeciw Korkom”) w ostatnim czasie ogłosił przetarg na nagranie nowych zapowiedzi przystankowych wewnątrz pojazdów komunikacji miejskiej. Co ciekawe udało się zorganizować przetarg na nowy głos lektora/lektorki, mimo że jeszcze w 2012 roku moja ulubiona(sic!) pani rzecznik wypowiedziała się dla portalu mmwroclaw.pl:  „Każda zmiana (nazwy przystanku – przyp. red.) pociągałaby ze sobą konieczność dostosowania się do grafiku aktora czy piosenkarza i ustalenia terminu kolejnych nagrań. To byłoby kłopotliwe(…)” Przeszkody zniknęły, a co ważne: jednak się DA! Hip! Hip! Na cześć bohaterom!

Na koniec jeszcze o sławnym już przystanku „Zamkowa”. Co za szczęście, że za moment tramwaj będzie się przy nim zatrzymywał, ba nawet otworzy drzwi! Tylko niestety pasażerowie w czasie deszczu zostaną zmoczeni, bo wiat niestety brak. Potrzebna jest tutaj niezwłocznie interwencja bohatera! Kto na ochotnika?

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

I ty zostań bohaterem w swoim mieście