Z pasją o komunikacji!

Pożegnaliśmy już Ikarusy, Jelcze. Teraz czas przyszedł na kolejny model - Volvo B10MA.

MPK Wrocław sukcesywnie wycofuje najstarsze autobusy ze swojej floty. W październiku 2014 ostatecznie wycofano Ikarusy. W lipcu 2015 wyłączono z eksploatacji wszystkie Jelcze. A jutro (20 listopada) będziecie mieć okazję przejechać się ostatni raz, ostatnim całkowicie wysokopodłogowym Volvo. A dokładnie mówiąc Volvo o numerze #8008 - pierwszym wrocławskim B10MA.

#8008 został odebrany w 1996 roku jako pierwszy autobus Volvo wyprodukowany w Polsce. Także jest to podwójnie specjalny egzemplarz. Po pierwsze: pierwszy egzemplarz B10MA we Wrocławiu. Po drugie: pierwszy autobus wyprodukowany przez Volvo Polska.

Zapewnie zadajecie sobie pytanie co się stanie z tymi autobusami po zakończeniu ich regularnej eksploatacji w MPK Wrocław. Powiem Wam, że sam nie wiem. Znając politykę wrocławskiego MPK do historycznych pojazdów (Jelcze oraz “Volvo-Jelcze” są wywożone na złom) możemy być pewni, że B10MA również podzielą ich los...  Pozostaje jedynie liczyć na KSTM i na Volvo Polska. Producent mógłby odkupić od MPK B10MA #8008 celem przywrócenia go do stanu z 1996 roku.

#8008 wyjedzie jutro na linię 134. Rozkład jazdy tej brygady możecie zobaczyć poniżej.

(rozkład jazdy: MPK Wrocław)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja

Kolejne pożegnanie