Z pasją o komunikacji!

Dokładnie siedem lat temu 16 grudnia 2008 roku około godziny 18.00 w sieci pojawiła się strona Wrocławska Komunikacja.

Przy tej rocznicy pragniemy wyrazić swoją wdzięczność wszystkim naszym Czytelnikom za to, że są z nami i czekają z niecierpliwością na kolejne artykuły. Ważna jest dla nas także konstruktywna krytyka i wszelkie uwagi.

W przeciągu tego roku nasz portal zyskał nowy wygląd i logo. Zmiany zostały przez Was odebrane bardzo pozytywnie. Wszystko było możliwe dzięki ogromnej pomocy i wiedzy Szymona Haładyna.

Zdecydowaliśmy się zamieścić na stronie kilka reklam. Dochód z nich jest przeznaczony w pełni na utrzymanie serwera i domeny oraz materiały marketingowe.

Każda osoba, która zamieszcza swoje teksty na naszym portalu robi to społecznie. Staramy się przekazać Wam naszą pasję jaką jest komunikacja miejska. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy nieustannie przyczyniają się do rozwoju strony. Są to redaktorzy, fotografowie oraz koordynatorzy naszego profilu na Facebooku. Wszyscy mają wspólny cel. Jest nim chęć przekazania Wam najciekawszych i aktualnych informacji. Staramy się być tam, gdzie dzieje się coś wyjątkowego, a niekoniecznie każdy o tym wie.

Wciąż jesteśmy otwarci na nowe osoby w naszym zespole. Wszystkich, którzy chcą w jakiś sposób zaistnieć na stronie zapraszamy do kontaktu pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


 

To co wyróżnia nas od innych to pasja tworzenia. Redagujemy artykuły bardziej związane z ciekawostkami, aniżeli z tym o czym jest wszędzie głośno. Krótko mówiąc staramy się pisać Z pasją o komunikacji!.

U nas znajdziecie także ogromną GALERIĘ ZDJĘĆ. Do jej rozwoju w szczególności przyczyniają się dwie osoby: Patrycja Urbaniak i Kamil Tusiński.

Jak zapewne zauważyliście, od czterech lat jesteśmy obecni na Dniu Otwartym MPK. Prezentujemy tam ciekawe pamiątki związane z komunikacją oraz obdarowujemy Was gadżetami i odpowiadamy na pytania.

Wrocławska Komunikacja co roku wydaje unikalny kalendarz ze zdjęciami wrocławskich pojazdów transportu publicznego. Cieszymy się, że z roku na rok gości on w domach coraz większej liczby osób.

 


Jak co roku organizujemy KONKURS URODZINOWY. Jest to możliwe głównie dzięki pomocy firmy Pesa i wrocławskiego MPK, bo jak na pewno się domyślacie jedna z nagród to wycieczka do zajezdni. Utrzymujemy tą tradycję już piąty rok.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Od siedmiu lat z pasją!