Z pasją o komunikacji!

Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich zakochanych - Walentynki. Zwyczajem lat poprzednich MPK Wrocław postanowiło wyciągnąć pomocną dłoń do osób, które jeszcze nie mają swojej drugiej połówki.

Wszystkie pojazdy MPK i firmy Michalczewski mają oznaczone miejsca dla osoby jeszcze nie zakochanej, za pomocą naklejek z piktogramami. Taka osoba może tam usiąść i dać wyraźnie do zrozumienia, że nie ma jeszcze partnera, a go poszukuje.

Być może to właśnie dzięki człowiekowi, który zajmie miejsce na przeciwko, bądź obok, odmieni się całe Twoje życie.

Ponadto MPK ogłasza konkurs. Waszym zadaniem jest podać przepis na udany związek (tj. podanie dowolnych składników budujących udaną relację). Zgłoszenia należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dla zwycięzców nagrodą jest udział w warsztatach kulinarnych, które organizuje Burda Food Center.

Odbiór nagród nastąpi 14 lutego o godzinie 12.00 na pl. Teatralnym w zabytkowym tramwaju Enusia. Upominków (roczna prenumerata magazynu „Apetyt” wydawnictwa Burda Media Polska i książka autorstwa Damiana Kordasa) mogą spodziewać się także osoby wyróżnione. MPK zaprasza również wszystkich chętnych do wzięcia udziału w specjalnym walentynkowym przejeździe tramwaju Konstal 4N1 #1444.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Zakochaj się w MPK