Z pasją o komunikacji!

Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich zakochanych - Walentynki. Zwyczajem lat poprzednich MPK Wrocław postanowiło wyciągnąć pomocną dłoń do osób, które jeszcze nie mają swojej drugiej połówki.

Wszystkie pojazdy MPK i firmy Michalczewski mają oznaczone miejsca dla osoby jeszcze nie zakochanej, za pomocą naklejek z piktogramami. Taka osoba może tam usiąść i dać wyraźnie do zrozumienia, że nie ma jeszcze partnera, a go poszukuje.

Być może to właśnie dzięki człowiekowi, który zajmie miejsce na przeciwko, bądź obok, odmieni się całe Twoje życie.

Ponadto MPK ogłasza konkurs. Waszym zadaniem jest podać przepis na udany związek (tj. podanie dowolnych składników budujących udaną relację). Zgłoszenia należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dla zwycięzców nagrodą jest udział w warsztatach kulinarnych, które organizuje Burda Food Center.

Odbiór nagród nastąpi 14 lutego o godzinie 12.00 na pl. Teatralnym w zabytkowym tramwaju Enusia. Upominków (roczna prenumerata magazynu „Apetyt” wydawnictwa Burda Media Polska i książka autorstwa Damiana Kordasa) mogą spodziewać się także osoby wyróżnione. MPK zaprasza również wszystkich chętnych do wzięcia udziału w specjalnym walentynkowym przejeździe tramwaju Konstal 4N1 #1444.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Zakochaj się w MPK