Z pasją o komunikacji!

W związku z zakończeniem remontu przystanku "Świdnicka" od 13 lutego 2016 roku (sobota) zostanie on uruchomiony, a zawiesza się funkcjonowanie przystanku "Zamkowa".

Oba postoje znajdują się na trasie przejazdu linii: 3, 4, 10, 23 i 33. Wybudowany w bliskiej odległości od poprzedniego kontrowersyjny przystanek "Zamkowa" będzie uruchamiany w sytuacjach wyjątkowych. Przykładem mogą być imprezy w Rynku lub w Narodowym Forum Muzyki.

Warto nadmienić, że plan przebudowy przystanku "Świdnicka" został znacznie okrojony. W projekcie można było zobaczyć odtworzone za pomocą prętów z włókna szklanego kamienice z dawnych czasów. Niestety zrezygnowano z tego.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Od dziś działa przystanek "Świdnicka"