Z pasją o komunikacji!

Zmianie uległ sposób wyświetlania kierunku na tablicach świetlnych dla linii 0L i 0P. Od teraz jedynym kierunkiem jest Dworzec Nadodrze z dopiskiem linia okólna.

Zniknął kierunek Dworzec Główny, dzięki czemu na tablicach przystankowych za tym przystankiem i na nim jest prezentowany rzeczywisty czas odjazdu, a nie rozkładowy. Wcześniej dopiero po zmianie kierunku na Dworzec Nadodrze system wykrywał kurs. Dla przykładu czekając na zero na Arkadach w kierunku Dworca Nadodrze widzieliśmy czas rozkładowy dopóki tramwaj nie dojechał do przystanku Dworzec Główny i motorniczy nie zmienił kierunku w komputerze pokładowym KPP-2 na Dworzec Nadodrze.

Zastanawiające jest to, ilu przyjezdnych zrozumie wyraz "okólna" i szybko pojmie sens tej linii. Zobaczymy czy nowe oznaczenie zda egzamin wśród osób nieznających Wrocławia.

To nie tylko zmiana techniczna, zyskają na tym również pasażerowie.

 

Wiele razy zdarzało się, że ludzie panikowali słysząc komunikat "Dworzec Główny - koniec trasy". Pytali czy muszą wysiadać, czy mogą jechać dalej - mówi Arkadiusz, motorniczy jeżdżący na linii okólnej.

 

Teraz pozostaje tylko marzyć, żeby "dykty" ZMIANA TRASY zastąpił napis wyświetlany w taki sam sposób jak linia okólna o treści TRASA ZMIENIONA.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Linia okólna