Z pasją o komunikacji!

Już od 21 kwietnia wyjadą pierwsze nocne kursy uruchamiane przez firmę Polbus we współpracy z Kolejami Dolnośląskimi. Dowiozą nas do Środy Śląskiej, Jelcza-Laskowic i Sobótki.

Będą uruchamiane co tydzień, w piątki i soboty.

Niektóre z połączeń będą nieco zmodyfikowane, aby zwiększyć zasięg linii, posiadacze biletów okresowych Kolei Dolnośląskich przejadą autobusami za pół ceny!

 

Jelcz-Laskowice

Sobótka Zachodnia

Środa Śląska 1

Środa Śląska 2

 

Nowe połączenia firmy Polbus zwiększą dostępność komunikacyjną dla osób wracających z imprez do domu, poza miasto. Do niektórych podwrocławskich miejscowości można dojechać nocnymi liniami od dłuższego czasu. Gmina Siechnice opłaca kursy autobusów odjeżdżających przed 1:00 w nocy spod Galerii Dominikańskiej w ramach linii 900L i 901 przez cały tydzień Do miejscowości w gminie Kąty Wrocławskie można dojechać komercyjną linią N07 uruchamianą w weekendy przez Trako. Do gminy Długołęka można dojechać dwiema liniami nocnymi uruchamianymi przez Trako, również w weekendy. Po obszarze gminy Kobierzyce kursuje weekendowy autobus nocny N62.

Połączenia Polbusu dają taką szansę dla mieszkańców gmin Czernica i Miękinia, a także niektórych miejscowości w gminie Kobierzyce – tam, gdzie linia N62 nie dociera.

Mimo wszystko, nie jest to bardzo ryzykowne posunięcie, Koleje Dolnośląskie i Polbus uruchamiają te linie w odpowiedzi na znane im zapotrzebowanie. Jeżeli będą popularne, może w przyszłości na każdej z nich pojawi się więcej, niż jeden kurs?

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja

Ruszają nocne linie autobusowe pod Wrocław