Z pasją o komunikacji!

W sobotę 15 września w godzinach 10:00-16:00 na terenie zajezdni przy Powstańców Śląskich 209 organizowany jest Dzień Otwarty MPK Wrocław. Wstęp wolny. Zapraszamy!

 

Interesujesz się komunikacją miejską? Zastanawiasz się, jak jest zorganizowane jej zaplecze, kto odpowiada za poszczególne elementy jej funkcjonowania? Chcesz spróbować swoich sił za sterem tramwaju lub zwiedzić zajezdnię autobusową? A może po prostu chcesz spędzić miło czas z rodziną? Będzie ku temu wspaniała okazja!Już w sobotę 15 września organizujemy Dzień Otwarty. To ten jeden dzień w roku, w którym otwieramy swoje bramy dla gości, odpowiadamy na nurtujące Was pytania, opowiadamy o swojej codziennej pracy, a przede wszystkim gwarantujemy dużo atrakcji!

 

Impreza organizowana jest co roku we wrześniu i za każdym razem przyciąga tłumy – bez względu na wiek. Nie tylko miłośników komunikacji, ale całe rodziny. W tym roku odbędzie się tuż przed rozpoczęciem oficjalnych obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 

W tegorocznym programie:

 • prezentacje nowego i zabytkowego taboru oraz wozów technicznych,
 • nauka jazdy tramwajem,
 • darmowe przejazdy zabytkowymi tramwajami po mieście,
 • spektakl „Wesoła podróż” dla przedszkolaków,
 • koncerty, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, fotobudka,
 • punkt honorowego krwiodawstwa,
 • pokazy ratownictwa specjalistycznego i służb mundurowych,
 • muzyka na żywo, punkty gastronomiczne,
 • animacje, warsztaty, konkursy plastyczne dla dzieci i inne atrakcje.

 

Wycieczka do zajezdni autobusowej

Podczas Dnia Otwartego odbędzie się też wycieczka na zajezdnię autobusową przy ul. Obornickiej połączona ze zwiedzaniem obiektu. Będą miały miejsce trzy kursy turystyczne: o 10:30, 12:30 i 14:30. Wycieczkę będzie można rozpocząć na przystanku zlokalizowanym na terenie Zajezdni IV "Borek" lub oczekując przed bramą wjazdową na teren Zajezdni IX "Obornicka" od ul. Paprotnej.

 

Stoisko WK

Tradycyjnie pojawi się też stoisko Wrocławskiej Komunikacji, na którym będziecie mogli nabyć kalendarz na rok 2019 ze zdjęciami pojazdów komunikacji miejskiej. Oprócz tego szykujemy dla Was magnesy ze zdjęciami oraz wiele innych atrakcji (m. in.: bilety pamiątkowe, kasowniki, wystawę nie prezentowanych dotąd modeli i konkurs).

Członków naszej redakcji spotkacie oczywiście przy stoisku i na terenie całej zajezdni. Jeśli chcecie porozmawiać - szukajcie! Poznacie nas po charakterystycznych biało-niebieskich koszulkach i identyfikatorach.

 

Na 22 września natomiast planowany jest Dzień bez Samochodu. Wtedy komunikacją miejską poruszamy się za darmo.

(na podstawie: MPK Wrocław)

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 139 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja i ul. Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Podwale, ul. Krupniczej i ul. Sądowej.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 10 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Remonty torowisk trwają - cz. 138 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Żmigrodzkiej, pętli Osobowice, al. Hallera, ul. Wróblewskiego, ul. Olszewskiego i na rondzie Reagana. W części tych miejsc remonty...


Zapraszamy na Dzień Otwarty MPK 2018!