Z pasją o komunikacji!

1 lipca bieżącego roku MPK testowo wprowadzi nową organizację ruchu tramwajów na dwóch wrocławskich przystankach podwójnych dla tramwajów - chodzi o wybudowane kilka lat temu za olbrzymie kwoty przystanki Zamkowa i Świdnicka.

 

Od tego dnia tramwaje w najgorszym wypadku mogą zatrzymać się na każdym z tych przystanków dwukrotnie. Jeżeli pierwsza część peronu (za pasami) jest zajęta przez inny pojazd to motorniczy otworzy drzwi przed przejściem dla pieszych (druga część przystanku), a po otrzymaniu "zielonego światła", zatrzyma się na ponownie na pierwszej części. Rozwiązanie to ma pomóc osobom niedowidzącym i niepełnosprawnym w orientacji na przystanku. Czekając na pierwszej części mamy gwarancję, że wsiądziemy do pojazdu. Dotychczas, tramwaj mógł stanąć tylko raz na przystanku. W największym skrócie - na tych dwóch przystankach, zlokalizowanych w niewielkim odstępie, każdy tramwaj w najgorszym wypadku otworzy i zamknie drzwi aż czterokrotnie. Warto dodać, iż trasa W-Z, na której leżą te przystanki, jest jednym z najbardziej ruchliwych odcinków wrocławskiej sieci tramwajowej.

 

MPK postanowiło także wprowadzić pewne ułatwienie dla osób w autobusach. Sukcesywnie będą one wyposażane w informację o numerze linii po lewej stronie pojazdu. Będzie to polegać po prostu na włożeniu przez kierowcę papierowej kartki formatu A4 z nadrukowanym numerem linii za boczną szybę.

 

Wiele usprawnień sugerowanych przez pasażerów wciąż czeka na wdrożenie. Na tablicach DIP nie ma informacji, które kursy tramwajów są obsługiwane taborem dostępnym dla osób o ograniczonej mobilności. Nie wróciły także zapowiedzi następnego przystanku wygłaszane przy okazji zapowiadania przystanku, na którym aktualnie znajduje się pojazd.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

MPK wprowadza nowe ułatwienia dla pasażerów