Z pasją o komunikacji!

1 lipca bieżącego roku MPK testowo wprowadzi nową organizację ruchu tramwajów na dwóch wrocławskich przystankach podwójnych dla tramwajów - chodzi o wybudowane kilka lat temu za olbrzymie kwoty przystanki Zamkowa i Świdnicka.

 

Od tego dnia tramwaje w najgorszym wypadku mogą zatrzymać się na każdym z tych przystanków dwukrotnie. Jeżeli pierwsza część peronu (za pasami) jest zajęta przez inny pojazd to motorniczy otworzy drzwi przed przejściem dla pieszych (druga część przystanku), a po otrzymaniu "zielonego światła", zatrzyma się na ponownie na pierwszej części. Rozwiązanie to ma pomóc osobom niedowidzącym i niepełnosprawnym w orientacji na przystanku. Czekając na pierwszej części mamy gwarancję, że wsiądziemy do pojazdu. Dotychczas, tramwaj mógł stanąć tylko raz na przystanku. W największym skrócie - na tych dwóch przystankach, zlokalizowanych w niewielkim odstępie, każdy tramwaj w najgorszym wypadku otworzy i zamknie drzwi aż czterokrotnie. Warto dodać, iż trasa W-Z, na której leżą te przystanki, jest jednym z najbardziej ruchliwych odcinków wrocławskiej sieci tramwajowej.

 

MPK postanowiło także wprowadzić pewne ułatwienie dla osób w autobusach. Sukcesywnie będą one wyposażane w informację o numerze linii po lewej stronie pojazdu. Będzie to polegać po prostu na włożeniu przez kierowcę papierowej kartki formatu A4 z nadrukowanym numerem linii za boczną szybę.

 

Wiele usprawnień sugerowanych przez pasażerów wciąż czeka na wdrożenie. Na tablicach DIP nie ma informacji, które kursy tramwajów są obsługiwane taborem dostępnym dla osób o ograniczonej mobilności. Nie wróciły także zapowiedzi następnego przystanku wygłaszane przy okazji zapowiadania przystanku, na którym aktualnie znajduje się pojazd.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Zmiany w komunikacji miejskiej od 26 września

    Od 26 września zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w związku z oddaniem do użytku peronów 3 i 4 na Rondzie Reagana oraz poprawą komunikacji miejskiej na dwóch osiedlach.  


  • Zmiany tras linii 0P, 1, 7, 20, 74 i 701

    Od 12 września 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowej 0P, 1, 7, 20 i 74.


  • Zmiany w komunikacji od 05.09

    Od dnia 5 września 2020 roku (sobota) planowane są zmiany dotyczące linii D, N, 106, 121, 128, 130, 131, 141, 147, 148, 149, 151, 206, 241, 249, 251 oraz 701.


Raport specjalny: #TORYwolucja

MPK wprowadza nowe ułatwienia dla pasażerów