Z pasją o komunikacji!

W fabryce Mercedes-Benz w Mannheim trwa produkcja 50 kolejnych przegubowych autobusów z rodziny Citaro C2 dla Wrocławia, zakupionych przez MPK w marcu. Będą to już kolejne wozy z tej serii we Wrocławiu.

 

Nowe Mercedesy mają być nieznacznie ulepszone względem swoich poprzedników, które weszły do eksploatacji w ubiegłym roku. Zmiany będą dotyczyć głównie systemu informacji pasażerskiej. Wewnątrz nowych autobusów pojawi się 38-calowa elektroniczna tablica LED z trasą przejazdu (tzw. korale), zaś z zewnątrz na tylnej tablicy będzie widnieć oprócz linii również kierunek, a z lewej strony pojawi się dodatkowy wyświetlacz z numerem linii. Nowe autobusy, podobnie jak poprzednie C2, zostaną wyposażone w szereg udogodnień dla pasażerów - klimatyzację, zapowiedzi przystanków, wygodne fotele czy ładowarki USB do telefonów.

 

Nowe wozy mają dotrzeć do MPK jesienią. Zamówienie to pozwoli wycofać przewoźnikowi znaczną część eksploatowanych obecnie przegubowych Volvo. Po realizacji tego kontraktu, aż 90% wrocławskich autobusów będzie spełniać normę emisji spalin minimum Euro 5.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


50 kolejnych Mercedesów w produkcji