Z pasją o komunikacji!

W fabryce Mercedes-Benz w Mannheim trwa produkcja 50 kolejnych przegubowych autobusów z rodziny Citaro C2 dla Wrocławia, zakupionych przez MPK w marcu. Będą to już kolejne wozy z tej serii we Wrocławiu.

 

Nowe Mercedesy mają być nieznacznie ulepszone względem swoich poprzedników, które weszły do eksploatacji w ubiegłym roku. Zmiany będą dotyczyć głównie systemu informacji pasażerskiej. Wewnątrz nowych autobusów pojawi się 38-calowa elektroniczna tablica LED z trasą przejazdu (tzw. korale), zaś z zewnątrz na tylnej tablicy będzie widnieć oprócz linii również kierunek, a z lewej strony pojawi się dodatkowy wyświetlacz z numerem linii. Nowe autobusy, podobnie jak poprzednie C2, zostaną wyposażone w szereg udogodnień dla pasażerów - klimatyzację, zapowiedzi przystanków, wygodne fotele czy ładowarki USB do telefonów.

 

Nowe wozy mają dotrzeć do MPK jesienią. Zamówienie to pozwoli wycofać przewoźnikowi znaczną część eksploatowanych obecnie przegubowych Volvo. Po realizacji tego kontraktu, aż 90% wrocławskich autobusów będzie spełniać normę emisji spalin minimum Euro 5.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja

50 kolejnych Mercedesów w produkcji