Z pasją o komunikacji!

W przyszłym roku na wrocławskie ulice wyjedzie 60 nowych autobusów. MPK Wrocław nie zwalnia tempa i wykonuje kolejny duży krok w stronę modernizacji swojego taboru.

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ogłosiło przetarg na dzierżawę 60 autobusów: 31 krótkich (solo) oraz 29 przegubowych. Zastąpią one starsze pojazdy marki Volvo. W ten sposób wrocławskie MPK pożegna się z najbardziej wysłużonymi kilkunastoletnimi autobusami.

 

Najnowsze nabytki będą klimatyzowane, niskopodłogowe i bardziej ekologiczne od obecnie jeżdżących autobusów Volvo – ich standard będzie zbliżony do najnowszych aut przewoźnika, Mercedes-Benz Citaro 2. W tym momencie 2/3 autobusów komunikacji miejskiej jest wyposażonych w klimatyzację. Po przyszłorocznej wymianie będzie ich 85 proc.

 

Dzięki tej wymianie po raz kolejny odmładzamy tabor – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Jeszcze na początku tego roku każdy autobus miał średnio ponad 8 lat. W tym momencie, po jesiennej dostawie 50 Mercedesów, ich średni wiek spadł o dwa lata. W przyszłym roku, dzięki autobusom z nowego przetargu oraz tym od firmy Mobilis, wiek wrocławskiego taboru spadnie do niecałych 5 lat. Pasażerowie na pewno odczują pozytywnie to odświeżenie komunikacji miejskiej.

 

MPK weźmie nowe autobusy w 10-letnią dzierżawę. Oferty można składać do 22.01.2020r.

 

Przypomnijmy, że to kolejny krok w wielkiej modernizacji floty autobusowej we Wrocławiu. Już w tym roku MPK zakontraktowało 80 pojazdów. 50 autobusów marki Mercedes zostało zakupionych i jeździ już po ulicach Wrocławia. 30 kolejnych od stycznia będzie dostarczać firma Mobilis, nowy podwykonawca MPK.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja

MPK żegna stare Volvo