Z pasją o komunikacji!

Nareszcie doczekaliśmy się kolejnego przetargu na kupno nowych tramwajów. Spółka ogłosiła właśnie przetarg na dostawę 25 nowych tramwajów, w tym 21 kolejnych w prawie opcji.

Pojazdy te będą dedykowane nowo powstającym trasom tramwajowym na osiedle Nowy Dwór oraz Popowice. Dostawa nowych pojazdów jest zaplanowana na przełom 2022 i 2023 roku. MPK interesują - co warto podkreślić, wyłącznie w pełni niskopodłogowe tramwaje. Oznacza to, że wsiadając do nowych tramwajów, nie będziemy skazani na wspinanie się do nich po schodkach.

Tramwaje będą pomalowane w biało-błękitne barwy, obecne we Wrocławiu od dziesiątek lat. Jest to równoznaczne z rezygnacją z ciemnogranatowych barw blue metalic, znanych z najnowszych tramwajów spółki. Nowe pojazdy będą również wyposażone w klimatyzację, ładowarki USB, system zapachowy oraz system informacji pasażerskiej, na który wewnątrz będą składać się tablice typu "e-korale" oraz moduł zapowiedzi głosowych, zaś z zewnątrz wielokolorowe, wysokorozdzielczościowe wyświetlacze LED.

Oferty w przetargu producenci mogą składać do końca kwietnia

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
  • Remonty torowisk trwają - cz. 136 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy między innymi na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna i Osobowice, ul. Piłsudskiego, al. Hallera i na rondzie Reagana, gdzie...


  • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

    Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej, ul. Piłsudskiego i na rondzie Reagana, gdzie...


  • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

    Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


MPK kupuje nowe tramwaje