Z pasją o komunikacji!

Nareszcie doczekaliśmy się kolejnego przetargu na kupno nowych tramwajów. Spółka ogłosiła właśnie przetarg na dostawę 25 nowych tramwajów, w tym 21 kolejnych w prawie opcji.

Pojazdy te będą dedykowane nowo powstającym trasom tramwajowym na osiedle Nowy Dwór oraz Popowice. Dostawa nowych pojazdów jest zaplanowana na przełom 2022 i 2023 roku. MPK interesują - co warto podkreślić, wyłącznie w pełni niskopodłogowe tramwaje. Oznacza to, że wsiadając do nowych tramwajów, nie będziemy skazani na wspinanie się do nich po schodkach.

Tramwaje będą pomalowane w biało-błękitne barwy, obecne we Wrocławiu od dziesiątek lat. Jest to równoznaczne z rezygnacją z ciemnogranatowych barw blue metalic, znanych z najnowszych tramwajów spółki. Nowe pojazdy będą również wyposażone w klimatyzację, ładowarki USB, system zapachowy oraz system informacji pasażerskiej, na który wewnątrz będą składać się tablice typu "e-korale" oraz moduł zapowiedzi głosowych, zaś z zewnątrz wielokolorowe, wysokorozdzielczościowe wyświetlacze LED.

Oferty w przetargu producenci mogą składać do końca kwietnia

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

MPK kupuje nowe tramwaje