Z pasją o komunikacji!

Z powodu szerzących się w Polsce zakażeń koronawirusem, MPK Wrocław odgrodziło część przestrzeni pasażerskiej w autobusach w pobliżu kabiny kierowcy oraz zwiększyło dezynfekcję pojazdów.

Od dziś (12.03.2020) do autobusów MPK (oraz podwykonawców) nie wejdziemy za pomocą pierwszych drzwi. Kabina kierowcy oraz pierwszy rząd foteli zostały odgrodzone "barierą" od reszty przestrzeni pasażerskiej, tworząc zamkniętą strefą buforową. Wstęp do niej innych osób niż pracowników MPK jest surowo wzbroniony

Poręcze i kasowniki w pojazdach są dezynfekowane i odkażane specjalnym płynem antywirusowym. Zostały wyłączone także "ciepłe guziki" - wszystkie drzwi są otwierane bezpośrednio przez prowadzącego pojazd. W pojazdach nie spotkamy także karteczek z numerem linii po lewej stronie.

Z powodu epidemii nowego wirusa, MPK Wrocław zaleciło także ograniczenie podróży komunikacją miejską wyłącznie do najpotrzebniejszych celów. Przewoźnik zaapelował do mieszkańców miasta, gdy mogą - zostali w domach.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


MPK broni się przed wirusem