Z pasją o komunikacji!

W związku z planowanym oddaniem do użytku ulicy Berenta po remoncie i czasowej awarii wodociągowej planowane są zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej od dnia 30 stycznia 2021r. (sobota).

 

WWraz z przywróceniem ruchu komunikacji miejskiej na ulicy Berenta, linie  A, 105, 116, 118, 130, 132 i 246 powrócą na swoje stałe trasy przejazdu. Dodatkowo zostaną uruchomione nowe przystanki autobusowe przy placu Daniłowskiego, które będą zlokalizowane za skrzyżowaniem Alei Kasprowicza i ulicy Berenta:

 • w kierunku ulicy Żmigrodzkiej przystanek będzie zlokalizowany na Alei Kasprowicza w pobliżu skrzyżowania z ulicą Staffa;
 • w kierunku ulicy Sołtysowickiej przystanek będzie zlokalizowany na Alei Kasprowicza pomiędzy ulicą Berenta a ulicą Przybyszewskiego;
 • w kierunku Kromera przystanek będzie zlokalizowany na ulicy Berenta za skrzyżowaniem z Aleją Kasprowicza.

Dodatkowo zostanie zmieniona nazwa obecnego przystanku "pl. Daniłowskiego", który zlokalizowany jest przy ulicy Przybyszewskiego pomiędzy ulicą Czajkowskiego a Aleją Kasprowicza na "Przybyszewskiego".

 

W związku z koniecznością usunięcia awarii MPWiK na ulicy Przybyszewskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Czajkowskiego, w dniu 30 stycznia 2021 roku (sobota) w godzinach 6:00 - 15:00 zostanie wprowadzona zmiana trasy linii autobusowych A, 116 i 119.

Autobusy linii A zostaną przedłużone do pętli przy ulicy Redyckiej na Sołtysowicach z pominięciem ulicy Koszarowej.

Autobusy linii A, 116 i 119 jadące z pętli "Sołtysowice" w kierunku placu Daniłowskiego pojadą objazdem od ulicy Sołtysowickiej przez ulicę Przesmyckiego i Przybyszewskiego do placu Daniłowskiego z pominięciem przystanku:

"Koszarowa (Szpital)" przy ulicy Koszarowej;
"Przybyszewskiego" przy ulicy Przybyszewskiego na wysokości Uniwersytetu Wrocławskiego.
W kierunku przeciwnym trasa autobusów linii 116 i 119 pozostanie bez zmian.

Natomiast przy ul. Hutniczej zmiany trasy linii autobusowej 136 i kursów nocnych linii 246 zostaną wprowadzone od godziny 5:00 30 stycznia (sobota) do odwołania.

Autobusy linii 136 i 246 jadące z Kozanowa w kierunku ulicy Lotniczej będą kursowały objazdem od ulicy Gwareckiej przez ulicę Pilczycką, Królewiecką, Aleję Śląska do ulicy Lotniczej.

 
Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 139 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na skrzyżowaniu ul. Kołłątaja i ul. Piłsudskiego oraz na skrzyżowaniu ul. Podwale, ul. Krupniczej i ul. Sądowej.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 10 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Remonty torowisk trwają - cz. 138 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Żmigrodzkiej, pętli Osobowice, al. Hallera, ul. Wróblewskiego, ul. Olszewskiego i na rondzie Reagana. W części tych miejsc remonty...


Zmiany w komunikacji miejskiej od 30 stycznia