Z pasją o komunikacji!

W nowej, zastępczej linii autobusowej 723, którą uruchomiono na początku grudnia, świeci pustkami.

Pasażerowie nie korzystają z owej linii, ponieważ jeździ ona bardzo rzadko, bowiem raz na pół godziny. Jest to natomiast jedyny możliwy sposób dostania się z pl. Bema w rejon Hali Targowej. Przypomnijmy, że przejazd dla tramwajów przez Mosty Młyńskie został zamknięty z powodu coraz gorszego stanu mostów.

Autobus linii 723 kursują od Hali Targowej przez ul. Piaskową, św. Katarzyny, plac Dominikański, ul. Janickiego, Kraińskiego, Grodzką, most Uniwersytecki i Drobnera do placu Bema. Przystanek końcowy znajduje się w rejonie skrzyżowania ul. Sienkiewicza z ul. Świętokrzyską. W Wydziale Transportu poinformowano, że cały czas są prowadzone badania napełnienia tejże linii i być może, częstotliwość zostanie zwiększona. Póki co jedno określenie rzuca się na usta. Ta linia to po prostu - muchowóz.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Pustki w 723