Z pasją o komunikacji!

Ledwo, co odetchnęliśmy po wszelkich objazdach na Oporowie (linia 704) i Tarnogaju (linia 715). Jednak znów czekają nas zmiany związane z remontami torowisk.

100 milionów złotych to kwota, jaka zostanie wydana na modernizację torów tramwajowych. Oto wykaz inwestycji, które są zaplanowane na 2011 rok.

Wymiana nawierzchni torowiska od przystanku Plac Grunwaldzki do Mostu Grunwaldzkiego.

Przebudowa torów na ul. Piłsudskiego. Czyli: przebudowa rozjazdów na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego ze Świdnicką oraz przebudowa odcinka torowiska na ul. Piłsudskiego od pl. Legionów do Świdnickiej. Roboty zaplanowano pierwszą połowę roku. Prace mają się zakończyć nie później niż 22 maja.

Przebudowa odcinka torowiska od pl. Jana Pawła II do pl. Orląt Lwowskich. Prace rozpoczną się wiosną, koniec przewidziano najpóźniej 17 lipca.

Przebudowa pętli tramwajowej Stadion Olimpijski. Początek wiosną, a koniec po 3 miesiącach.

Modernizacja torów na odcinku al. Różyckiego od pętli Stadion Olimpijski do Mostu Szczytnickiego. Jest to odcinek, zawierający ostre łuki, zbyt ostre dla Skody. Również zostanie odnowione przejście podziemne koło Stadionu Olimpijskiego. Zakończenie prac - 31 maja.

Wymiana i przebudowa zwrotnic na rozjazdach na pl. Dominikańskim (od strony ul. Piotra Skargi), Skrzyżowaniu Kazimierza Wielkiego i Ruskiej oraz na ul. Legnickiej przy dawnej zajezdni tramwajowej (okolice przystanku Kwiska). Roboty będą prowadzone w nocy. Zakończą się w listopadzie.

Przebudowa rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z Kołłątaja. Planowane rozpoczęcie prac to druga połowa roku.

Przebudowa torowiska tramwajowego na ul. Legnickiej na odcinku od pl. Jana Pawła II do ul. Na Ostatnim Groszu. Najprawdopodobniej drogowcy wkroczą tu wiosną i prace potrwają do końca lata.

Budowa węzła przesiadkowego w rejonie dworców PKP i PKS wraz z przebudową torowiska na ul. Glinianej i Borowskiej od Hubskiej do Peronowej. Prace potrwają około 9 miesięcy, mają rozpocząć się w marcu i zostaną zakończone jesienią tego roku.

Torowisko na al. Armii Krajowej zostanie zmodernizowane między skrzyżowaniem z ul. Bardzką, a Tarnogajską do końca czerwca.

Tory na ulicy Tarnogajskiej przejdą remont na odcinku między ul. Klimasa, a pętlą Tarnogaj. Prace skończą się w czerwcu.

Torowisko na ul. Śrubowej. Tory zostaną wymienione między ul. Robotniczą a Strzegomską do końca wakacji.

Modernizację przejdą rozjazdy na ul. Jagiełły między mostem Sikorskiego a skrzyżowaniem z Dubois i Dmowskiego. Wymieniona będzie też nawierzchnia torowiska. Prace zaplanowane na czerwiec mają potrwać około 6 tygodni.

Generalny remont pętli Sępolno. Prace będą prowadzone podczas wakacji tego roku.

Ul. Dubois i Pomorska. Tu wymienione zostaną rozjazdy i nawierzchnia. Prace planowane są na czerwiec i lipiec.

Pl. Społeczny - remont w marcu i kwietniu przejdzie torowisko od mostu Grunwaldzkiego do estakady.

To najprawdopodobniej wszystkie remonty, jakie będą miały miejsce w 2011 roku na wrocławskich torowiskach. Jedyne, co możemy zrobić to uzbroić się w cierpliwość i nie narzekać, bo dzięki remontom, komunikacja miejska będzie szybsza, na pewno w teorii, a czy w praktyce? Czas pokarze…

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Remonty torowisk w 2011 roku