Z pasją o komunikacji!

Dwa nowe tramwaje typu Protram 205WrAs dziś przechodziły testy i wkrótce trafią do wrocławskiego MPK na zajezdnię Borek.

Oczywiście nie zabraknie niespodzianek i nowości, gdyż nowe wozy różnią się wieloma szczegółami od swych poprzedników. Na pierwszy rzut oka widać monitoring (8 kamer) w tym po jednej nad każdą parą drzwi oraz dwie kamery pokazujące drogę cofania jak i tą przed wozem. Najbardziej wyrazista nowość to nowa tapicerka na fotelach.

Siedzenia są obite niebieskim materiałem z literami "W", jednak nie są to takie same fotele jak w Skodzie 19T. Kolejną nowością jest nowe oprogramowanie falowników dzięki czemu tramwaj powinien lepiej jeździć hamować. Nowe wozy obdarzone są numerami #2719 oraz #2720. Kolejne wozy są już w budowie i na dzień dzisiejszy montowana jest w nich elektryka, będą one miały numery #2721 i #2722.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Dostaw 205-tek ciąg dalszy