Z pasją o komunikacji!

W najbliższy piątek (28 I 2011r.) po raz ostatni zobaczymy na wrocławskich torach kultowe tramwaje Konstal 102Na.

Powodem ostatecznego wycofania ich z ruchu jest koniec ważność rejestracji technicznej tych wozów. Obecnie sprawne do ruchu są 3 tramwaje typu 102Na (#2059, #2072 i #2061). Jak już wiemy próba wycofania "ogórków" z ruchu była podejmowana wielokrotnie, lecz wciąż pozostawały one jako wozy rezerwowe.

Od najbliższego piątku ma się to zmienić bo MPK nie będzie się starać o przedłużenie rejestracji tych tramwajów - co oznacza, że po 40 latach służby „ogórki” ostatecznie znikną z ulic naszego miasta. Całą sprawe komentuje następująco rzecznik prasowy wrocławskiego MPK: "Mimo że od dawna nie kursują regularnie, to tak naprawdę dopiero teraz znikną ostatecznie. Nie będziemy chcieli przedłużać ich rejestracji. Zostawimy sobie tylko jeden wóz roboczy. Reszta pójdzie na złom, albo sprzedamy ją miłośnikom komunikacji. Pewne jest, że muszą zniknąć z zajezdni, bo na Borku muszą się zmieścić nowe wozy Protramu i Skody".

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Ostatnie trzy dni Konstali 102Na