Z pasją o komunikacji!

W najbliższy piątek (28 I 2011r.) po raz ostatni zobaczymy na wrocławskich torach kultowe tramwaje Konstal 102Na.

Powodem ostatecznego wycofania ich z ruchu jest koniec ważność rejestracji technicznej tych wozów. Obecnie sprawne do ruchu są 3 tramwaje typu 102Na (#2059, #2072 i #2061). Jak już wiemy próba wycofania "ogórków" z ruchu była podejmowana wielokrotnie, lecz wciąż pozostawały one jako wozy rezerwowe.

Od najbliższego piątku ma się to zmienić bo MPK nie będzie się starać o przedłużenie rejestracji tych tramwajów - co oznacza, że po 40 latach służby „ogórki” ostatecznie znikną z ulic naszego miasta. Całą sprawe komentuje następująco rzecznik prasowy wrocławskiego MPK: "Mimo że od dawna nie kursują regularnie, to tak naprawdę dopiero teraz znikną ostatecznie. Nie będziemy chcieli przedłużać ich rejestracji. Zostawimy sobie tylko jeden wóz roboczy. Reszta pójdzie na złom, albo sprzedamy ją miłośnikom komunikacji. Pewne jest, że muszą zniknąć z zajezdni, bo na Borku muszą się zmieścić nowe wozy Protramu i Skody".

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Ostatnie trzy dni Konstali 102Na