Z pasją o komunikacji!

Urbancard, czyli Wrocławska Karta Miejska cieszy się zainteresowaniem większym niż się spodziewano!

Wyrobiło ją już aż 140 tysięcy wrocławian. Zdaniem Mariusza Przybylskiego, rzecznika Mennicy Polskiej, czyli przedsiębiorstwa, zajmującym się system Urbancard we Wrocławiu, ta liczba jest o 10 tysięcy większa od spodziewanej ilości chętnych.Urbancard wprowadzono w maju 2010 roku. 2,5 miliona – to ilość transakcji, którą jak dotąd wykonano.

Oczywiście jak zwykle nie wszystko szło gładko i zdarzały się awarie. Było ich około 300. Ponadto można doliczyć aż 700 przypadków niewłaściwego użytkowania biletomatów. Przykładowo zakłócenia w dostawach prądu, łącza internetowego.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Popularność Urbancard