Z pasją o komunikacji!

Urbancard, czyli Wrocławska Karta Miejska cieszy się zainteresowaniem większym niż się spodziewano!

Wyrobiło ją już aż 140 tysięcy wrocławian. Zdaniem Mariusza Przybylskiego, rzecznika Mennicy Polskiej, czyli przedsiębiorstwa, zajmującym się system Urbancard we Wrocławiu, ta liczba jest o 10 tysięcy większa od spodziewanej ilości chętnych.Urbancard wprowadzono w maju 2010 roku. 2,5 miliona – to ilość transakcji, którą jak dotąd wykonano.

Oczywiście jak zwykle nie wszystko szło gładko i zdarzały się awarie. Było ich około 300. Ponadto można doliczyć aż 700 przypadków niewłaściwego użytkowania biletomatów. Przykładowo zakłócenia w dostawach prądu, łącza internetowego.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Popularność Urbancard