Z pasją o komunikacji!

Cała inwestycja wyniosła koszt 9,8 mln zł, a torowisko zostało oddane 6 tygodni po czasie z powodu ataku zimy.

Na początku stycznia tramwaje wróciły najpierw na pętlę Oporów, a teraz będzie już można dojechać do Cmentarza Grabiszyńskiego. Lina 75 z Księża Małego do Fat-u jeździła zamiast linii 5, natomiast od Fatu-u do Robotniczej jechała zamiast lini 20.

Do teraz, aż od połowy sierpnia trwał remont na torowiska na odcinku między skrzyżowaniem al. Hallera, ul. Grabiszyńskiej i Klecińskiej a nekropolią, więc dużo lini kurowało objazdami. Dla tego przez ten czas powstała linka 75, która woziła pasażerów z lini 5 i 20. To już koniec z utrudnieniami na Grabiszynku. Linia 5 oraz 20, od soboty wrócą na swoje stare pętle.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


To już koniec z utrudnieniami na Grabiszynku