Z pasją o komunikacji!

Cała inwestycja wyniosła koszt 9,8 mln zł, a torowisko zostało oddane 6 tygodni po czasie z powodu ataku zimy.

Na początku stycznia tramwaje wróciły najpierw na pętlę Oporów, a teraz będzie już można dojechać do Cmentarza Grabiszyńskiego. Lina 75 z Księża Małego do Fat-u jeździła zamiast linii 5, natomiast od Fatu-u do Robotniczej jechała zamiast lini 20.

Do teraz, aż od połowy sierpnia trwał remont na torowiska na odcinku między skrzyżowaniem al. Hallera, ul. Grabiszyńskiej i Klecińskiej a nekropolią, więc dużo lini kurowało objazdami. Dla tego przez ten czas powstała linka 75, która woziła pasażerów z lini 5 i 20. To już koniec z utrudnieniami na Grabiszynku. Linia 5 oraz 20, od soboty wrócą na swoje stare pętle.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

To już koniec z utrudnieniami na Grabiszynku