Z pasją o komunikacji!

Dziś podejmowano kolejną próbę przejazdu przez pętle - Grabiszyńska Cmentarz, ale tym razem węższym tramwajem. Niestety znów się to nie udało.

Tramwaj zdołał przejechać bezkolizyjnie tylko obok jednego z trzech słupów trakcyjnych. O pozostałe dwa zawadzał lusterkiem. To tak jak w przypadku, gdy w piątek wjechał tam Protram 205WrAs. Dziś próbę przeprowadzano tramwajem Konstal 105Na.Co oznacza ta nieudana próba? Prawdopodobnie to, że tramwaje na pętle Grabiszyńską, nie wrócą jeszcze przez kolejny miesiąc

A co za tym idzie. Cały luty będzie kursowała tramwajowa linia zastępcza 75 ( Księże Wielkie - WPP).

Wczoraj na torowisku pracowali geodeci, wykonując niezbędne pomiary do ustalenia tego, kto popełnił błąd podczas przebudowy.Uważamy, że z naszej strony nie popełniono żadnych błędów - zapewniał Krzysztof Karnas, dyrektor ds. produkcji firmy Tor-Krak.

O winie nie jest w stanie przesądzić też Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, który zlecił przeprowadzenie prac na torowisku. - Sprawdziliśmy projekt i jego wykonanie. Na tym etapie wynika z nich, że ani projektant, ani firma przeprowadzająca roboty nie dopuściły się zaniedbań i pomyłek - tłumaczył wczoraj Krzysztof Kubicki, rzecznik prasowy ZDiUM.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Kolejna nieudana próba na Grabiszyńskiej