Z pasją o komunikacji!

Ze względu na nową ustawę która dziś (01.03.2011r.) weszła w życie kontrolerzy biletowi otrzymali część uprawnień policyjnych.

Nowelizacja art. 33a prawa przewozowego mówi o tym iż osoba która posiada uprawnienia do kontrolowania biletów będzie mogła ująć gapowicza jadącego bez biletu i nie chcącego okazać dokumentów które pozwolą stwierdzić jego tożsamość oraz w razie konieczności dokumentu uprawniającego do ulgi za przejazd. Po ujęcia taka osoba zostanie przekazana w ręce policji.

Od 1 marca 2011 roku jazda na gapę i nieokazanie dokumentu tożsamości oraz ucieczka przed przyjazdem policji będą traktowane jako wykroczenie. Sama nowelizacja jednak nie określa co dokładnie oznacza „ujęcie” pasażera jadącego "na gapę".

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Już obowiązują nowe uprawnienia kontrolerów