Z pasją o komunikacji!

Widząc komunikat na przystankach Zabytkowej Linii Tramwajowej można wywnioskować iż nie zobaczymy jej na torach w tym roku.

Wszystko jest spowodowane tym, że miasto zatrzymało udzielanie dotacji dla instytucji pozarządowych jaką jest Towarzystwo Miłośników Wrocławia obsługujące tą linię. Właśnie między innymi dzięki takiej dotacji (Fundusz NGO) w 2007 roku spod Opery ruszyły zabytkowe tramwaje. Była to niesamowita atrakcja dla turystów którzy z okien zabytkowych wozów mogli podziwiać Wrocław.

Zabytkową linię tramwajową obsługiwały następujące typy pojazdów: Konstal 102N, Konstal N oraz Linke-Hofmann Standard. Obecnie te tramwaje można wynająć prywatnie dzwoniąc pod następujący numer telefonu: 71 343 77 24. Można mieć nadzieję, że w związku z planowanym przybyciem wielu turystów do naszego miasta w następnych latach zostaną wznowione dotacje, a tym samym powróci Zabytkowa Linia Tramwajowa.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

W 2011 roku nie zobaczymy ZLT