Z pasją o komunikacji!

MPK postanowiło doradzić swoim pasażerom, w jaki sposób i gdzie mają się przesiadać, podczas remontów. W tramwajach, na kabinie motorniczego, zostały wywieszone kartki specjalne kartki.

Mają one za zadanie poinformować podróżujących o zaistniałych utrudnieniach i w jaki sposób, sobie z nimi poradzić. Przykładem jest kartka z rozpisem, jak kursuje linia nr 10. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji informuje, że tramwaje skręcają w prawo na pl. Jana Pawła II i kierują się na pętle Mosty Mieszczańskie.

Aby dojechać np. do Leśnicy, karzą nam się przesiąść w autobus linii 710, kolejno w tramwaj 71 przy Dolmedzie, którym dojedziemy do Pilczyc. U dołu kartki, MPK życzy pasażerom spokojnej podróży i przeprasza za utrudnienia. Choć moim zdaniem, na nic zdają się te słowa przy jednoczesnym "horrorze" jazdy po mieście, który zgotował nam UM.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

MPK doradza pasażerom