Z pasją o komunikacji!

Wrocławskie Skody 19 T zostały już oklejone wzorem Tramwaju Plus. Pierwszymi dwoma tramwajami, zajęli się lakiernicy z Zakładu Eksploatacji Tramwajów nr IV (Borek).

Skody zostały oklejone na wzór konfetti. Właśnie taki motyw wybrali internauci w głosowaniu na wygląd wrocławskich szybkich tramwajów. Niestety szybkich tylko z nazwy, ponieważ projekt szybkiego tramwaju "T+", został tak okrojony, że jego ekspresowość to tylko teoria. W dniu dzisiejszym odbyła się również prezentacja tegoż modelu.

Pojawili się na niej m.in. prezydent miasta Wrocławia oraz prezes MPK - Witold Turzański. Po prezentacji na terenie zajezdni, Skoda wyjechała na miasto, aby zaprezentować się w pełnej krasie mieszkańcom. Póki co, we Wrocławiu są dwie sztuki Skody 19T, lecz kolejne cztery dotrą do nas już w maju. Do końca bieżącego roku ma ich być łącznie 31. Pierwsze tramwaje wyjadą na linię najprawdopodobniej na początku wakacji i będą obsługiwały trasę pomiędzy Stadionem Olimpijskim, a Galerią Dominikańską.

 

 • Galeria
 • IMG_1002
 • IMG_1261
Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Skody już w konfetti