Z pasją o komunikacji!

Wrocławskie Skody 19 T zostały już oklejone wzorem Tramwaju Plus. Pierwszymi dwoma tramwajami, zajęli się lakiernicy z Zakładu Eksploatacji Tramwajów nr IV (Borek).

Skody zostały oklejone na wzór konfetti. Właśnie taki motyw wybrali internauci w głosowaniu na wygląd wrocławskich szybkich tramwajów. Niestety szybkich tylko z nazwy, ponieważ projekt szybkiego tramwaju "T+", został tak okrojony, że jego ekspresowość to tylko teoria. W dniu dzisiejszym odbyła się również prezentacja tegoż modelu.

Pojawili się na niej m.in. prezydent miasta Wrocławia oraz prezes MPK - Witold Turzański. Po prezentacji na terenie zajezdni, Skoda wyjechała na miasto, aby zaprezentować się w pełnej krasie mieszkańcom. Póki co, we Wrocławiu są dwie sztuki Skody 19T, lecz kolejne cztery dotrą do nas już w maju. Do końca bieżącego roku ma ich być łącznie 31. Pierwsze tramwaje wyjadą na linię najprawdopodobniej na początku wakacji i będą obsługiwały trasę pomiędzy Stadionem Olimpijskim, a Galerią Dominikańską.

 

 • Galeria
 • IMG_1002
 • IMG_1261
Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Skody już w konfetti