Z pasją o komunikacji!

Już od jakiegoś czasu w poczciwych Jelczach 120MM jeżdżą automaty.

Ich montaż w tych pojazdach nie był aż tak łatwy, jak w Volvach czy Mercedesach, dlatego MPK musiało zamówić specjalne stelaże do tego typu pojazdów. Mocowanie nie jest jednak zbyt estetyczne, gdyż są to dwie pionowe poręcze przymocowane do jednej poziomej, która jest zamocowana do ściany i do tejże konstrukcji jest przymocowany automat.

Jelcze 120MM to już wiekowe pojazdy, więc mocowanie nie musi być zbyt reprezentacyjne ze względu na to iż przyszłość tych wozów jest już policzona.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Jelcze 120MM z automatami URBANcard