Z pasją o komunikacji!

Autobusy linii 712 nie stają już w rynku na przystanku przy ulicy, lecz od dziś zajeżdżają na przystanek tramwajowo - autobusowy RYNEK (tam gdzie staje autobus 132).

Jest to wielkie udogodnienie dla przesiadających się pasażerów, gdyż nie trzeba przechodzić przez ulicę, aby dostać się do autobusu, który w międzyczasie może odjechać.

Przykładem może być przesiadka z tramwaju linii 10 jadącego w kierunku mostów Mieszczańskich - teraz można bez problemu kontynuować podróż bez przechodzenia na drugą stronę jezdni i zbędnego tracenia czasu. Aby nie było aż tak pięknie można znaleźć wadę tej zmiany, otóż autobusy nie mogą mieć teraz dłuższego postoju ze względu na to iż muszą pozostawić wolną drogę tramwajom.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Linia 712 zmieniła przystanek w Rynku