Z pasją o komunikacji!

Dziś we Wrocławiu, pojawił się pierwszy Kulturalny przystanek MPK. To zupełna nowość w naszym mieście. O co chodzi? Chodzi o to, że przystanek będzie swoistą informacją kulturalną Wrocławia.

Mieszkańcy naszego miasta, będą mogli dowiedzieć się co nie co o literaturze i wydarzeniach z nią związanych, w naszym mieście. Gablota z informacjami oraz skrzynka na wiersze- takie będzie wyposażenie kulturalnego przystanku.

Do skrzynki, mieszkańcy Wrocławia, będą mogli wrzucać własnoręcznie napisane wiersze, które później zostaną opublikowane w gablocie przystankowej. Pierwszą osobą, która rozpoczęła inicjatywę kulturalnego przystanku i wrzuciła pierwszy wiersz do skrzynki, był prezydent miasta Wrocławia- Rafał Dutkiewicz. Wydział kultury UM oraz Biuro Literackie postanowiły otworzyć taki przystanek we Wrocławiu. Pomysłodawcą projektu jest Piotr Makała i Wytwórnia. Przystankiem opiekować się będą: ZDiUM oraz firma DamWid. Środki finansowe na ten cel przeznaczył Urząd Miejski.

Przystanek jest umiejscowiony poza placem Grunwaldzkim, czyli jest to jeden z przystanków znajdujących się w sąsiedztwie Grunwaldzki Center.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Literacki przystanek we Wrocławiu