Z pasją o komunikacji!

Tylko i wyłącznie na sobotę zaplanowana jest zmiana organizacji ruchu w rejonie pl. Dominikańskiego.

Z powodu wymiany zwrotnicy na ul. Piotra Skargi przy pl. Dominikańskim, konieczne będzie wyznaczenie objazdów dla linii kursujących tędy na co dzień, czyli 2, 5, 8, 9, 11, 17. Objazdy będą się przestawiały następująco:

 • 5 - pojedzie zmienioną trasą od pl. Legionów, następnie Sądową i Krupniczą, Kazimierza Wielkiego do pl. Dominikańskiego, po czym kontynuuje jazdę stałą tras przejazdu.
 • 2, 11 , 17 - od Dworca PKP pojadą zmienioną trasą, czyli na wprost ulicą Małachowskiego, następnie Pułaskiego, pl. Wróblewskiego i dalej stałą trasą przejazdu.
 • 8 - pojedzie zmienioną trasą od dworca PKP przez ul. Kołłątaja, Teatralną, Widok i Szewską. Następnie stałą trasą przez Grodzką, most Uniwersytecki, Chrobrego i Trzebnicką.
 • 9 - pojedzie najbardziej skomplikowaną trasą, czyli od dworca PKP przez Kołłątaja, Teatralną i pl. Teatralny, Świdnicką, Podwalem, Krupniczą, Kazimierza Wlk., do placu Dominikańskiego, a następnie Halę Targową i dalej starą trasą.

W niedzielę wyżej wymienione linie będą kursowały już normalnie, czyli stałymi trasami przejazdu.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

  W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


 • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

  Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


 • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

  W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

W sobotę 2, 5, 8, 9, 11, 17 objazdami