Z pasją o komunikacji!

Zgodnie z polityką tramwajową Wrocławia przystanki tramwajowe powinny znajdować się za skrzyżowaniami. Przykład – remont placu Bema.

Taka zmiana ma nastąpić na ulicy Powstańców Śląskich. Mowa o przystanku Rondo w kierunku Arkad. Obecne usytuowanie przystanków jest takie, że w kierunku Krzyków jest on przed rondem, a w kierunku Arkad na skwerze. Zmiana to ułatwi pasażerom, którzy będą korzystali ze Sky Tower.

Mieszkańcy tamtych rejonów apelują, aby przenieść również i drugi przystanek na rondo (czyli także za skrzyżowanie torów z jezdnią), ponieważ jego obecne położenie jest za uciążliwe zarówno, dla kierowców, o czym świadczą wypadki oraz dla pasażerów, którzy twierdzą, że na przystanku jest za mało miejsca. Jak wiemy, docelowo przystanek zostanie przeniesiony. Nie prędko, ale inwestycja ta jest wpisana do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Wrocławia. Mam nadzieję, że zmiany te ułatwią pasażerom podróżowanie po stolicy Dolnego Śląska oraz przyspieszą ruch tramwajów.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Przystanek RONDO zmieni lokalizację