Z pasją o komunikacji!

Od niedawna w wrocławskich Skodach 16T pojawiły się automaty biletowe. To właśnie w tych pojazdach MPK najdłużej zwlekało z ich montażem.

Sposób mocowania sprzętu wygląda na solidny, a jego umiejscowienie jest również bardzo przemyślane. Automaty znajdują się w pobliżu przegubu między pierwszym a drugim członem tramwaju. Są zamocowane tam do poręczy, które musiały zostać wymienione ze względu na to, iż te oryginalne były zbyt wygięte i automat nie mógłby wisieć prosto.

Ogólnie nie zajmuje on dużo miejsca, a w pobliżu znajduje się kasownik, co będzie udogodnieniem w przypadku konieczności skasowania biletu kupionego w automacie, gdyż już niedługo będzie to konieczne.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Mobilne automaty są już w Škodach!