Z pasją o komunikacji!

Ze względu na to, iż autobusy obsługujące w dni powszednie linię 715 to w większości tabor pożyczony od D.L.A. nie posiadają one automatów Mennicy Polskiej.

Oczywiście jest to rzecz zrozumiała ponieważ Mennicy nie opłaca się montować tego sprzętu na kilka miesięcy, z który nie będzie potem co zrobić, chyba, że miałby on posłużyć w przyszłości do montażu w nowym taborze. Zapewne problemem jest tu głównie kwestia montażu, a tym samym zbytniej ingerencji w "nie swoje" autobusy.

Podróżni są oczywiście informowani o braku automatu biletowego poprzez naklejkę koło środkowych drzwi o treści: "Autobus nie jest wyposażony w terminal Mennicy Polskiej". Tabor obsługujący linię łączącą Tarnogaj z centrum miasta można obejrzeć na naszej stronie w galerii tematycznej Wypożyczenia autobusów 2011. Jak już wspomniałem na początku autobusy Dolnośląskich Linii Autobusowych są używane w przypadku braków taborowych, czyli w dni wolne od pracy nie musimy się obawiać braku automatu w pojeździe, gdyż będzie to autobus MPK.

Łącznie pożyczonych wozów jest 10. Na zajezdni nr IX 3 Solarisy Urbino z D.L.A. oraz Jelcz M121MB i Jelcz L120 od prywatnego przewoźnika A-BUS. Ten ostatni był już kiedyś wypożyczany przez MPK. Natomiast na zajezdni nr VII znajdują się 4 Jelcze Supero oraz jeden Mercedes O405N w reklamie hipermarketu Real. Pierwszy wyjazd na trasę tego taboru będzie miał miejsce 4 maja.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
 • Zmiany tras linii 115 i 118

  W związku z planowanym rozpoczęciem prac związanych z remontem przejazdu kolejowego na ulicy Mydlanej, od 4 lipca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii autobusowej 115 i...


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 27 czerwca

  Od 27 czerwca 2020 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych oraz na liniach autobusowych.


 • Zmiany w komunikacji miejskiej od 6 czerwca

  Od dnia 6 czerwca 2020 (sobota), z powodu rozpoczęcia kolejnego etapu budowy trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór, planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych 122, 144 i 240.


Raport specjalny: #TORYwolucja
 • Remonty torowisk trwają - cz. 135 (ZDJĘCIA)

  Przedstawiamy Wam fotorelację z remontów torowisk. Byliśmy na ul. Trzebnickiej, ul. Żmigrodzkiej, pętli Zawalna, ul. Bł. Czesława, ul. Szczytnickiej i na rondzie Reagana, gdzie trwają wakacyjne...


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 9 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


 • Budowa TAT na Nowy Dwór - cz. 8 (ZDJĘCIA)

  Rozpoczęte we wrześniu 2019 roku prace związane z budową trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór postępują. Przedstawiamy Państwu fotorelację z tej inwestycji.


Tabor na linii 715 w większości bez automatów