Z pasją o komunikacji!

...tak właśnie można nazwać stan komunikacji miejskiej na dzień dzisiejszy. Ciągłe remonty się kumulują, a pasażerowie przechodzą granicę wytrzymałości nerwowej.

Jednak to nie przeszkadza Urzędowi Miejskiemu i Wydziałowi Transportu we wprowadzaniu kolejnych zmian. Tym razem rzecz się tyczy trwającego już remontu torowiska na ul. Piłsudskiego. Torowcy przerzucą się teraz na remont torów w jezdni, na skrzyżowaniu ulic: Zielińskiego i Piłsudskiego. Oczywiście wiąże się to z uporczywymi objazdami. Ale po kolei: Jadąc od strony ul. Świdnickiej nie będzie możliwości skrętu w Zielińskiego.

Piłsudskiego będzie wyłącznie drogą o jednym pasie ruchu. By dojechać do ul. Zielińskiego, kierowcy będą musieli skręcić 50m wcześniej w Zapolskiej, a następnie Bogusławskiego dojadą do Zielińskiego.

Natomiast kierowcy jadący ulicą Zielińskiego będą mieli możliwość skrętu w lewo tylko i wyłącznie dwóch pasów, ale pasy te będą na wysokości dzisiejszego przystanku autobusowego i jednym pasem na nitce zachodniej. Wiąże się to z koniecznością przeniesienia przystanków autobusowych. Pasażerowie będą się przesiadać, nie przy targowisku lecz za wiaduktem kolejowym, przy skrzyżowaniu ulic Zielińskiego i Swobodnej. Póki co przeniesienie przystanków planowane jest na dwa tygodnie. Jak potoczy się dalej rozwój remontowej sprawy... Na to musimy poczekać.

Przypominamy również o remoncie przejazdu tramwajowego w ciągu ulicy Mickiewicza, a co za tym idzie o skróceniu trasy linii 9, 12, 17 do pętli Stadion Olimpijski.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Komunikacyjna katastrofa...