Z pasją o komunikacji!

Pierwszą taką w Polsce kartę płatniczą połączoną z biletem miejskim oferuje Citibank.

Według plakatów, które ostatnimi czasy pojawiły się na automatach URBANCard można już składać wnioski o jej wyrobienie bez względu na to, czy ma się już Wrocławską Kartę Miejską. Jest to klasyczna karta zbliżeniowa wyposażona w moduł pay pass oraz chip. Nie jest ona powiązana z kontem, lecz wymaga niezależnego wpłacenia pieniędzy.

Wniosek o wydanie karty można złożyć w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Grabiszyńskiej oraz w oddziałach BZ WBK jak i przez Internet. Ciekawostką jest to, że rozwiązanie takie zostało też wprowadzone w Warszawie, gdzie operatorem konta bankowego jest również Citibank.

Raport specjalny: Zmiany w komunikacji miejskiej
  • Remont nawierzchni na rondzie Reagana

    W sobotę 4 czerwca 2022 r. rozpocznie się remont nawierzchni na rondzie Reagana przy peronie 1 i 2. W związku z tym swoje trasy zmienią linie tramwajowe 1, 2, 10, 33 i 70 oraz autobusowe C, D, 111,...


  • Zamknięcie mostu Piaskowego i otwarcie Pomorskiej

    Od dnia 28 maja 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmian tras linii tramwajowych i autobusowych. Szczegóły znajdują się poniżej.


  • Zmiany tras linii 8, 9, 11, 17 i 23

    W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą szyn w torowisku przy moście Piaskowym, tylko w dniach 28-29 maja 2022 roku (sobota-niedziela) planowane jest wprowadzenie zmiany...


Raport specjalny: #TORYwolucja

Można już wyrabiać Miejskie Karty Płatnicze